Обласна рада просить перейменувати Івано-Франківський район на Галицький

Автор: Зелінська Тетяна

31 Лип, 2020 13:52

Поділитись публікацією
Обласна рада просить перейменувати Івано-Франківський район на Галицький

Депутати обласної ради висловилися за те, аби з першого листопада замість Івано-Франківського району на Прикарпатті був Галицький.

Читайте також: Івано-Франківська обласна рада затвердила бюджет на 2024 рік (ФОТО)

Про це йшлося 31 липня на тридцять шостій сесії обласної ради сьомого демократичного скликання, інформує “Галка”.

Під час сесії депутати обговорили новий перерозподіл на райони. Нагадаємо, в Івано-Франківській області буде шість районів – Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський та Верховинський.

На розгляд депутатів винесли питання про звернення щодо перейменування Івано-Франківського району на Галицький. Депутат обласної ради Михайло Торб’як пропонував не лише перейменувати район, а й перенести його центр у Галич. Однак ця пропозиція підтримки не знайшла. Натомість обранці погодилися з тезою, що Галицький район має право на існування, як згадка про колись потужне Галицько-Волинське князівство.

“Ми будемо виносити це питання знову і знову. Спочатку Галицький район, а потім вже і Галицька область”, – зазначили під час обговорення, пише “Галка”.

“Галич – це історичний та духовний центр, тому забути про нього несправедливо”,- додав депутат Андрій Іваськів.

Василь Гладій зазначив, що варто, аби центр району за собою зберіг Івано-Франківськ. Голова обласної ради Олександ Сич погодився з цією пропозицією.

Дане звернення підтримали 45 депутатів. Його скерували до голови Верховної ради та прем’єр-міністра України.