Обласна рада заклала понад 2 мільярди гривень на охорону довкілля, на що конкретно підуть кошти вирішуватиме потім

Автор: Людмила Баран

25 Гру, 2015 16:27

Поділитись публікацією
Обласна рада заклала понад 2 мільярди гривень на охорону довкілля, на що конкретно підуть кошти вирішуватиме потім

На засіданні обласної ради 25 грудня прийняли Програму охорони навколишнього природного середовища до 2020 року. Цьому передувало тривале обговорення.

Читайте також: Влада не знає, скільки церков може бути в Івано-Франківську (ДОКУМЕНТИ)

Андрій Пліхтяк, заступник начальника управління екології ОДА, повідомив, що на виконання обласної програми охорони навколишнього середовища передбачено 2 мільярди 253 тисячі гривень у наступні 5 років.

Розробниками програми є ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” та управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Голова фракції БПП «Солідарність» Остап Дзеса запропонував не включати у програму таблицю, на які саме об’єкти будуть спрямовані кошти і скільки у наступні 5 років.

«Була спроба подати не тільки текстову частину програми і орієнтовну кількість коштів, а буди розподілені кошти на 5 років. Некваліфіковано й упереджено, на виконання багатьох звернень і обіцянок, які одна з політичних давала у період передвиборчої кампанії. Пропоную прийняти тільки текстову частину, а щодо розподілу коштів – направити у всі фракції, щоб опрацювати всі депутатські запити, які є», – сказав Остап Дзеса.

Депутат, голова еологічної комісії Михайло Якимчук сказав, що фракція «Воля» підтримує зняти пооб’єктний розподіл коштів, але виступає за те, що продовжити фінансування трьох об’єктів, роботи на яких вже розпочалися. Інакше вони не отримають співфінансування з державного бюджету.

Це – будівництво полігону для твердих відходів в урочищі «Чобіток» у Надвірній, система складування та сортування побутових відходів у Калуші, система водовідведення і водопостачання у житловому масиві у Надвірній.

Голова обласної ради Олександр Сич зазначив, що розподілити кошти на конкретні об’єкти можна впродовж двох місяців.

«Не думаю, що буде аж така велика проблема, якщо 1 січня припинитись державне фінансування, а 1 березня відновиться. Не думаю, що в цей період ведеться інтенсивне будівництво».

«Свободівець» Микола Вітенко зауважив, що до березня питання, куди саме спрямовувати кошти слід опрацьовувати з органами місцевого самоврядування.

«У першу чергу треба лобіювати тих, хто готовий співфінансувати роботи, а не депутатів, які намагаються залучити кошти на свій округ», – зауважив Микола Вітенко.

У підсумку, більшість депутатів підтримали Програму і виключили з неї таблицю з розподілом коштів по об’єктах. Не підтримали пропозицію «Волі» щодо включення трьох об’єктів, які фінансувалися з державного бюджету.