Обласне СБУ попередило «туристів» про відповідальність

Автор: Турій Роман

09 May, 2014 17:08

Поділитись публікацією
Обласне СБУ попередило «туристів» про відповідальність

Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області попереджає гостей Прикарпаття про сувору відповідальність за протизаконні та провокаційні дії.

В СБУ нагадують, що в Україні триває антитерористична операція. Згідно ч.1 ст 15 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» посадові особи, залучені до антитерористичної операції, мають право застосовувати зброю та спеціальні засоби.

Водночас, оскільки співробітники СБ України є військовослужбовцями, у своїй діяльності вони підпорядковуються Закону України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України». Згідно статті «Застосування фізичної сили та зброї особовим складом варти» цього закону, без попередження фізичну силу, зброю можуть застосовувати у разі виникнення загрози життю або здоров’ю військовослужбовців, нападу на чатового, на об’єкти, які охороняють, вартове приміщення або зміну, що прямує до постів (з постів). Відтак, Управління СБ України попереджає, що у випадку нападу на об’єкти СБУ, співробітники Служби безпеки України мають усі законні підстави для їх захисту із застосуванням зброї.

Управління СБ України в Івано-Франківській області нагадує також, що державні  органи, органи місцевого самоврядування, об’єднання громадян, організації, їх посадові особи зобов’язані сприяти органам, які здійснюють боротьбу з тероризмом, повідомляти дані, що стали їм відомі, щодо терористичної діяльності або будь-яких інших обставин, інформація про які може сприяти запобіганню, виявленню і припиненню терористичної діяльності, а також мінімізації її наслідків. Якщо Вам стала відомою така інформація, просимо телефонувати на цілодобовий номер чергової служби УСБУ (0342) 52-22-95.