Обласні обранці хочуть обмежити вхід на сесію журналістів та гостей-порушників

Автор: Людмила Баран

06 Вер, 2017 13:28

Обласні обранці хочуть обмежити вхід на сесію журналістів та гостей-порушників

В Івано-Франківській обласній раді розглядають зміни до свого регламенту, які мають обмежити перебування у сесійній залі журналістів та громадян, які порушують порядок роботи сесії.

Читайте також: Прикарпатцям презентували ініціативу громадської взаємодопомоги "Франківськ 112" (ФОТО)

Планується вхід до сесійної зали за реєстрацією та перепустками. У залі працюватимуть тільки ліцензовані телемовники. Решта працівників ЗМІ будуть працювати у спеціальній ложі для преси, яку зараз облаштовують у залі засідань, інформує “Галка”.

Зміни до регламенту розглянули 6 вересня на засіданні комісії обласної ради з депутатської етики.

Голова комісії Михайло Торб’як пояснив, що пропонується прописати, на яких умовах на сесії можуть бути присутні особи, які не є депутатами чи працівниками обласної ради. Це впорядкує перебування гостей на сесії, буде відомо, хто і в якому питанні присутній.

“Під час засідань попередніх сесій бачимо, що є сторонні люди, які заважають роботі, – сказав Торб’як. – Така практика є в інших радах”.

Заступник голови облради Сергій Басараб додав, що до засідання 15 вересня ложа для преси вже буде готова.

Члени комісії проголосували за те, щоб винести це питання на затвердження на пленарному засіданні сесії.

Відповідно до проекту рішення, допускаються до залу засідань за умови пред’явлення відповідного посвідчення або ж перепустки, отриманої під час реєстрації народні депутати України, керівництво обласної державної адміністрації, депутати інших рад, представники державних органів, політичних партій, об’єднань громадян, трудових колективів, засобів масової інформації та помічники-консультанти депутатів обласної ради.

“З числа представників засобів масової інформації право перебування безпосередньо у залі засідань надається виключно журналістам і технічним працівникам телерадіоорганізацій (не більше двох осіб від однієї телерадіоорганізації) при пред’явленні перепустки, яка видається у виконавчому апараті обласної ради або під час реєстрації перед початком пленарного засідання за наявності паспорта громадянина України/журналістського посвідчення та копії ліцензії на мовлення”, – йдеться у проекті рішення.

Зазначається, що усі інші представники засобів масової інформації та інститутів громадянського суспільства розміщуються у спеціально відведеній для них ложі залу засідань.

“Право особи бути присутньою на пленарному засіданні ради може бути обмежено у випадку вчинення нею будь-яких дій, що перешкоджають роботі ради, її органів та депутатів, а також з метою недопущення протиправних дій (вчинення бійки, хуліганських дій, появи у нетверезому стані, викриків тощо). У таких випадках присутня особа може бути виведена із залу засідань працівниками органів правопорядку”, – говорить ще одне нововведення регламенту.

Відповідно до проекту рішення, забезпечення правопорядку у залі засідань та адміністративній будівлі під час сесії мають здійснювати працівники Національної поліції.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...