Обласний центр легеневих захворювань отримав нове медичне обладнання (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

09 Jun, 2020 13:13

Поділитись публікацією
Обласний центр легеневих захворювань отримав нове медичне обладнання (ФОТО)

Івано-Франківський національний медичний університет закупив і передав обласному фтизіопульмоцентру два кисневі концентратори “Біомед”. Їх використовуватимуть для лікування пацієнтів з COVID-19, захворюваннями серцево-судинної системи та хронічними хворобами.

Читайте також: МОЗ змінило керівника франківського медуніверситету

Як кажуть у лікувальному закладі, таке обладнання дуже необхідне їхнім пацієнтам, йдеться на сайті ІФНМУ.

“Такі оксигенатори сприяють тому, що пацієнтам, які знаходяться практично в асфіксії, йде насичення крові киснем. Звісно, в нас є подібні апарати, але їх не вистачає. В ідеальному стані потрібно, щоб кожен хворий біля свого ліжка мав такий апарат, і наразі ми маємо їх близько 25”, — говорить генеральний директор Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру Любомир Малофій.

За словами гендиректора, найближчим часом фтизіопульмоцентр має отримати ще два апарати штучної вентиляції легенів.

На базі фтизіопульмоцентру має свою клінічну базу кафедра фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб. Як розповів її завідувач професор Микола Островський, ці апарати є дуже цінними.

“Ми дуже чекали на них, це потужні апарати, які забезпечують максимально потрібну для пацієнтів подачу кисню, а саме 10-15 літрів за хвилину, — говорить професор. — Це велика допомога тим пацієнтам, які ще не потребують штучної вентиляції легенів, але вже потребують кисню. Вони реально допомагають їм вижити”.

Ректор ІФНМУ професор Микола Рожко говорить, що в нинішній ситуації університет не міг залишитися осторонь потреб медиків.

“Ми продовжуємо співпрацю з органами практичної охорони здоров’я, щоб зберегти життя нашого населення. Ми передаємо концентратори нашій кафедрі фтизіатрії, яка тут сьогодні працює. Це її клінічна база, але будемо користуватися приладами спільно”, – каже ректор.