Область може втратити грант Євросоюзу на розвиток туризму (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

29 Jan, 2016 12:50

Область може втратити грант Євросоюзу на розвиток туризму (ФОТО)

Нещодавно ліквідували Департамент ОДА, який підписував угоду з грантодавцями Євросоюзу. Область може втратити 700 тисяч євро, які виділялися на розвиток туризму.

Читайте також: Сотні небайдужих прибирали берег Дністра від сміття (ФОТО)

Про це йшла мова 29 січня на нараді в Івано-Франківській облдержадміністрації.

На Прикарпатті з 2014 року впроваджується проект ЄС «Івано-Франківська область край для туризму»,  спрямований на підтримку галузі гостинності.  Його тривалість – до 31 грудня 2017 року, сума гранту – 700 тисяч євро.

22 січня 2016 року  в ОДА було підписано розпорядження про ліквідацію Департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції і розвитку туристичної інфраструктури,  який підписував грантовий договір з Євросоюзом.

Куратор юридичного напрямку Микола Дем’янчук проекту розповів про можливі ризики від цього кроку.

«Це ставить невизначеність у подальшу реалізацію проекту. Невідомо, яка реакція Євросоюзу на це. Можливо, що вони  розірвуть  договір. Тоді виплата гранту буде тільки за виплачену частину.  Якщо з’ясують, що  за час проекту не було виконано всі умови, то можливе  виключення області  з програм ЄС на 5 років або штрафні санкції від 10-15% гранту», – сказав він.

Водночас керівник апарату ОДА Валерій Крецул запевнив, що зміна у структурі ОДА не вплине на реалізацію проекту. Департамент просто стає управлінням, змінюється його статус, але повноваження залишаються ті самі. У статусі департаменту він працюватиме ще впродовж 60 днів або й довше. Зміна структури ОДА викликана  загальнодержавним скороченням кількості держслужбовців.

Представник європейської сторони Бернард Вендель  зауважив, що  грантодавці буди задоволені здійсненням цього проекту на Прикарпатті. Але ліквідація одного з підписантів угоди дійсно є загрозою.

«Згідно з норм ЄС, якщо одна сторона контракту зникає, то значить що контракту вже нема», – сказав Бернард Вендель.  – «Це буде жаль, якщо проект з туризму не дійде до кінця. Ми маємо знати йти вирішення, щоб його завершити і досягти сталого підходу у майбутньому».

Серед можливих виходів із цієї ситуації – залишити Департамент або передати виконання угоди на керівництво ОДА. Учасники проекту вирішили ще порадитися з юристами і представниками казначейства щодо можливих дій.

Керівниця проекту Наталія Гасюк розповіла, що було здійснено у рамках проекту.  Зокрема, було розроблено програму розвитку туризму в області до 2020 року. На цю програму у 2016 році обласною радою виділено 1 мільйон гривень.

Було засновано обласний Центр розвитку туризму, знайдено для нього приміщення і зроблено в ньому ремонт.

Також створено проектну документацію для туристичних центрів, які мають побудувати у селі Ільців Верховинського району та місті Галич.

Крім того,  розроблено сайт проекту та проведено інформаційно-промоційні заходи, розпочато каталогізацію садиб «зеленого туризму» на Прикарпатті.

Цього року планується провести літню школу для підприємців туристичної сфери. А також надавати юридичні онлайн-консультації  щодо бізнес-діяльності.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry