Область зазнає багатомільйонних втрат через скасування оподаткування земель залізниці, – Агенція розвитку ОТГ

Автор: Застава Максим

07 Тра, 2020 17:20

Область зазнає багатомільйонних втрат через скасування оподаткування земель залізниці, – Агенція розвитку ОТГ

В Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття занепокоєні, що область може щороку втрачати понад 50 мільйонів гривень у разі звільнення “Укрзалізниці” від сплати земельного податку та частково від орендної плати за землю.

Наприкінці 2019 року у парламенті зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду особливостей оподаткування плати за землю. Нині цей документ знаходиться на розгляді у профільних комітетах Верховної Ради України.

Потенційне прийняття цього законопроєкту та реалізація його положень викликає особливе занепокоєння у представників органів місцевого самоврядування області, оскільки місцеві бюджети очікують чималі фінансові втрати.

«В цілому законопроєкт стосується АТ «Укрзалізниця» у частині звільнені підприємства від сплати земельного податку та частково від орендної плати за землю. У разі прийняття цього законопроєкту втрати бюджетів ОТГ Івано-Франківської області складатимуть понад 50 млн гривень на рік», — зазначають в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

В організації додають, якщо говорити у розрізі по громадах області, фінансові втрати будуть наступними: Ямницька сільська ОТГ втратить 5,5 млн грн, Делятинська селищна ОТГ – 3,1 млн грн, Єзупільська селищна ОТГ – 1,7 млн грн, Букачівська селищна ОТГ – 1,65 млн грн, Брошнів-Осадська селищна ОТГ – 0,65 млн грн, П’ядицька сільська ОТГ – 0,6 млн грн та Ланчинська сільська ОТГ- 0,45 млн грн.

В Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття вказаний законопроєкт вважають необґрунтованим та таким, що «передбачає невиправдане втручання у доходи бюджетів місцевого самоврядування». З огляду на це, в інституції підготували офіційного листа народним депутатам від Прикарпаття з проханням не включати законопроєкт до порядку денного чергової сесії Верховної Ради України.

«Згідно зі статтею 103 цього Кодексу надання державою податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів. Поданий законопроєкт не містять пропозицій щодо компенсації місцевим бюджетам таких втрат», — йдеться у листі.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...