Облрада може скасувати рішення про закриття Долинського дитбудинку “Теплий дім”

Автор: Зелінська Таня

09 Apr, 2021 12:02

Поділитись публікацією
Облрада може скасувати рішення про закриття Долинського дитбудинку “Теплий дім”

Івано-Франківська обласна рада може скасувати своє рішення від 19 лютого про закриття дитбудинку “Теплий дім”

Читайте також: Поліція розшукала 17-річного прикарпатця, який вчора ввечері вийшов з дому та зник (ФОТО, ОНОВЛЕНО)

Про це йшлося 9 квітня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, інформує “Галка”.

До комісії надійшло два проєкти рішення від Івано-Франківської ОДА та депутатської фракції політичної партії “Європейська солідарність” з вимогою не закривати Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім».

“Сьогодні за цими подіями слідкує не тільки громадськість, але й працвники центру “Теплий дім”. Ми не можемо ставити їх у ситуацію, коли вони не будуть знати, як будуть надалі працювати”, – сказала в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Віталія Попович.

Вона додала, що у центрі в Долині перебувають 38 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, ще 4 дитини перебувають у центрі в Тлумачі.

Член комісії Любомир Слободян говорить, що його не ліквідують, а передають на баланс Долинської міськради:

“Ми розглядали ці питання, і я бачив, що Долинська міська рада зберігає центр. Ми говоримо про те, що заклад переходить з обласного балансу на баланс Долинської міськради”, – говорить Слободян.

Попович відповіла, що Долинський громаді не вистачає грошей на утримання цих дітей, тому потрібна підтримка від обласної ради.

“Ми маємо кошти на забезпечення трьох закладів на п’ять місяців і одного закладу на рік”, – додала Попович.

Заступник голови Івано-Франківської облради Микола Палійчук сказав, що немає грошей на зарплатню для працівників центру.

“Вам спочатку треба було сказати, вибачте, що облдержадміністрація помилилася, коли надіслала перший лист (ред. з вимогою закриття дитбудинку). Депутати підтримали ваше рішення. Зараз у нас немає цих грошей, бо люди будуть працювати, а платити їм зарплатню не буде чим”, – каже Палійчук.

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Андрій Яворський підсумував, що у центрі в Тлумачі та Долині перебувають зовсім різні діти, а центр не ліквідують, а передають на баланс громад.

“Не у всіх громадах відповідно працюють ці служби, тому владі потрібно напрацювати відповідні закони, аби такого не було. А з цим рішенням я бачу свої недоопрацювання. У Тлумачі перебувають діти у яких склалися тяжкі обставини у родині, а у Долині – позбавлені батьківського піклування”.

Комісія взяла за основу проєкт рішення від облдержадміністрації, але внесла певні зміни, які мають доопрацювати.