Облрада скасувала своє ж рішення про ліквідацію Долинського дитбудинку “Теплий дім”

Автор: Зелінська Тетяна

23 Apr, 2021 13:01

Поділитись публікацією
Облрада скасувала своє ж рішення про ліквідацію Долинського дитбудинку “Теплий дім”

Як писала “Галка” раніше, облрада може скасувати рішення про закриття Долинського дитбудинку “Теплий дім”

Читайте також: Найкращих студентів ПНУ відзначили стипендіями від польського Фонду

Про це йшлося 23 квітня на черговій сесії Івано-Франківської обласної ради, інформує “Галка”.

В.о начальника служби у справах дітей ОДА Віталія Попович доповіла, що облдержадміністрація звертається до депутатів щодо скасування рішення про припинення діяльності Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім».

“Наше законодавство потребує доопрацювання. Тимчасова слідча комісія від Верховної ради вказала на недоліки нашого рішення, які можуть привести до порушення прав дітей. За кожним нашим рішенням – доля певної дитини. Ми проводимо роботу з влаштування дітей у сімейні форми виховання. У 2020 році зменшилася кількість влаштування дітей-сиріт до сімей, але фахівці у справах дітей працюють в громадах, вчаться зараз правильно працювати”, – говорить Попович.

Вона додала, що заклади цього профілю заповнені на 105%, тому ліквідація є неприпустимою. Хоча саме ОДА в лютому звернулася до обласної ради з запитом на ліквідацію “Теплого дому”. Виступ Попович викликав жваву реакцію у присутніх депутатів.

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрій Бойчук відповів, що всі люди роблять помилки, і депутати облради не винні у цьому рішенні, і ОДА, якій “підсунули на підпис цей документ”.

“Вийшла різниця де-факто і де-юре, хтось говорив про передачу “Теплого дому” у власність Долинської громади, а хтось про закриття дитбудинку. Через це семеро дітей з цього будинку були відправлені до іншого закладу, двох братів розлучили… Вийшла така ситуація”, – додав Бойчук.

Попович додала, що ОДА знайде гроші на отримання “Теплого дому”, а потім винесе цю пропозицію на розгляд обласної ради.

Депутат фракції “Свобода” Михайло Головчук сказав Попович, що вона має вибачитися і визнати, що їхня Служба була неправа, коли виносила це рішення на розгляд сесії. Бойчук взяв слово та вибачився перед депутатам облради від імені Івано-Франківської ОДА.

Скасування рішення про ліквідацію “Теплого дому” підтримали 77 депутатів.

Також депутати розглянули звернення обласної ради щодо врегулювання на законодавчому рівні питань захисту прав дітей та функціонування закладів інституційного догляду та виховання дітей: