Обмеження депутатської недоторканості та політичної реклами: у Франківську обговорили зміни до виборчої системи (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

14 Вер, 2017 11:28

Поділитись публікацією
Обмеження депутатської недоторканості та політичної реклами: у Франківську обговорили зміни до виборчої системи (ФОТО)

14 вересня в рамках всеукраїнського туру у Франківську відбувся форум “ВиБОРИ: нові правила”.

Читайте також: «ПБС» Шевченка отримає понад мільярд гривень на ремонт дороги на Буковині

Представники громадської організації “Центр UA” працювали впродовж року, відвідали 63 міста, всі області України, поспілкуватися з представниками громад, і результатом цієї роботи стала “біла” книга, в якій прописана формула, як має бути забезпечений рівний доступ до політики.

“Ми вирішили почути позицію усіх зацікавлених сторін, визначити, які виборчі правила хочуть бачити українці”, – сказала активістка “Центр UA” Інна Борзило.

Тому у Франківську разом із керівниками міських та обласних партійних осередків, політичних партій, депутатів-мажоритарників від Івано-Франківська та області, журналістів та експертів представники ГО обговорили, які виборчі правила дозволять запустити зміну політичних еліт в країні, адже наразі гроші є вирішальним фактором перемоги, передає Галка.

Всього у Раді є 225 мажоритарників, інша половина формується за закритими партійними списками. З мажоритарниками, каже активістка Інна Борзило, є проблема на вході, неефективність на виході. Закриті списки визначаються як відомі обличчя як локомотив для проплачених місць. Щоб продемонструвати це, активісти проаналізували, як працюють мажоритарники від Франківщини. Зокрема, згідно з аналітичними даними, позафракційні депутати – Дерев’янко, Шевченки – можуть бути відсутніми на голосуваннях у 30% випадків та навіть – у 60.

Щоб забезпечити рівний доступ до політики пропонують:

– впровадити пропорційну систему з відкритими регіональними списками;

– обмеження або повне скасування політичної реклами, обов’язкові дебати;

– обмеження депутатської недоторканності;

– відміну мажоритарної системи.

“Проте не йде мова щодо зменшення кількості нардепів. Ці зміни дозволять мати 450 діючих депутатів, адже вони будуть змушені працювати протягом всієї каденції і виходити на спілкування з виборцями”, – каже активістка.

Депутати та помічники депутатів висловили повністю або частково таку ж позицію щодо реформи, як активісти та громадяни. Реформу пропонуватимуть на розгляд Верховної Ради цієї осені.

Окрім цього, впродовж двох днів активісти зустрічатимуться з журналістами, студентами, медиками, щоб обговорити виборчу та медичну реформу.