Обсерваторію на горі Піп Іван готують до зими (ФОТО + ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

11 Лис, 2014 13:45

Поділитись публікацією
Обсерваторію на горі Піп Іван готують до зими (ФОТО + ВІДЕО)

На вершині Попа Івана відновлюють споруду астрономічної і метеорологічної обсерваторії, знану в народі як Білий слон.

Читайте також: Франківський медуніверситет розпочинає співпрацю з Гуманітарно-економічною академією у Лодзі (ФОТО)

Днями волонтери завершили перекриття даху рятувального поста, настелили в одній з двох кімнат підлогу, вставили нові металеві двері, захистили вікна віконницями та змонтували металопластикові вікна. Також було змуровано новий комин для якісного обігріву, пише на порталі Карпатія волонтер фундації “Карпатські стежки” Юрій Гудима, інформує “КУРС“.

Цьогоріч також планується частково електрифікувати обсерваторію.

У липні на Форумі польсько-українських експертів учасники підсумували результати третього року реалізації гранту Міністерства культури і народної спадщини Республіки Польща (ІІ етап консервації) та представили плани щодо реалізації четвертого гранту на відбудову астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Нагадаємо, розмови про відновлення астрономо-метеорологічної обсерваторії велися давно, але практичне відновлення розпочалось у 2012 році, коли стартував спільний українсько-польський проект за участі Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника і Варшавського університету. Завершити реконструкцію обсерваторії планують у 2015-2016 рр.

Фото Юрій Гудима

Теги: