Обшуки й тортури: мешканка Енергодару розповіла про життя в окупації й зміну імені задля виїзду на Прикарпаття (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

14 Лют, 2024 14:06

Поділитись публікацією
Обшуки й тортури: мешканка Енергодару розповіла про життя в окупації й зміну імені задля виїзду на Прикарпаття (ВІДЕО)

Ірина Вінс, щоб виїхати на Прикарпаття із Запорізької області, змушена була змінити ім’я. В умовах російської окупації жінка жила пів року.

Кросівки, футболка та джинси — це все, що залишилося у 58-річної Ірини з Енергодару. А документи, намагаючись вибратися з окупації, ховала у постільній білизні, пише “Галка” з посиланням на НТК.

“Брехала їм (російським окупантам – ред.), що я їду у лікарню. Вони кажуть: “Щось ви всі їдете в лікарню”, – пригадує Ірина.

За словами жінки, окупанти катували та знущалися навіть за те, що люди не хотіли купувати чи навіть брати безплатно російські товари.

“Люди противилися, а вони їх били — за те, що ті допомогу їхню не брали. Мого друга побили за те, що він сказав росіянам, що йому не треба їхньої крупи. Вони його так віддубасили, ще й лампою паяльною руку попалили — там, де був браслет з українською символікою”, – ділиться Ірина.

Ірина Вінс вимушено опинилася у Коломиї у вересні 2022 року. Покинути Енергодар вимагав син, який на той час вже був у дорозі до України з-за кордону. Повертався до батьківщини, аби стати на її захист.

Детальніше — у сюжеті: