Обстеження органів черевної порожнини: як підготуватися. Розповідає франківська лікарка УЗД Дарʼя Кузнєцова (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

18 Гру, 2023 13:40

Поділитись публікацією
Обстеження органів черевної порожнини: як підготуватися. Розповідає франківська лікарка УЗД Дарʼя Кузнєцова (ФОТО)

Ультразвукова діагностика стала невідʼємною ланкою у виявленні різноманітних захворювань. УЗД дозволяє не лише вчасно помітити патології, а й допомагає у лікуванні, роблячи його більш ефективним і точним. Тому варто правильно підготуватися до обстеження.

Читайте також: Чи можна пити вітаміни для волосся під час лазерної епіляції? Розповідає франківська спеціалістка з лазерної епіляції Тетяна Сальваровська (ФОТО)

На цьому наголошує досвідчена лікарка УЗД та акушер-гінекологиня Дарʼя Кузнєцова з лікувально-діагностичного центру “Мед-Атлант” в Івано-Франківську. 

Для читачів “Галки” фахівчиня розповіла, що допомагає зробити обстеження якомога точнішим, які продукти не варто вживати перед УЗД та як підготуватися до обстеження.

– Чому УЗД-обстеження настільки популярні?

– Цей метод дослідження простий, неінвазивний та інформативний. Він заснований на можливості ультразвуку проходити через тканини, відбиватися від паренхіматозних органів та перетворюватися апаратом УЗД на зображення.

– Що допомагає зробити діагностику якомога точнішою?

– Для забезпечення ефективної передачі ультразвукової енергії від випромінювача в тіло, ми використовуємо найкраще обладнання та спеціальні гелі. Важливу роль відіграє великий професійний досвід лікаря та постійне вдосконалення власних навичок.

– Як пацієнту правильно підготувати до УЗД-обстеження? Які продукти не варто вживати?

– Під час обстеження ви можете почути фразу: «Незадовільний акустичний доступ». Що означає – ультразвук зустрічає перешкоди на своєму шляху до органа. Цією перешкодою можуть бути структура та щільність м‘яких тканин, на які неможливо вплинути. А може бути велика кількість газу в кишківнику, який розсіює звукові хвилі та інколи унеможливлює дослідження. На це якраз повпливати можна. 

Отже, якщо ваше обстеження планове, а не термінове, то за 2-3 дні рекомендую не вживати продуктів, які підвищують пневматизацію кишківника. Мова йде про бобові, сирі овочі та фрукти, дріжджові вироби. Також під час основних прийомів їжі варто додатково приймати перетравлюванні ферменти. Та препарати, що руйнують пухирці газу в кишківнику. Наприклад, Еспумізан.

– Чи є певний час доби, коли найкраще проводити УЗД-обстеження?

– Дослідження доцільно проводити натще. Але інколи для оцінки функції жовчного міхура вам можуть запропонувати повторне дослідження після прийому жирної їжі. Це для того, щоб упевнитися, що він скорочується і виштовхує жовч у дванадцятипалу кишку.

До речі, мій улюблений комплімент, який завжди викликає посмішку у пацієнтів: “Ви дуже прозора людина для ультразвуку!”.

– Ваша головна спеціалізація гінекологія. Поділіться рекомендаціями щодо підготовки до УЗД органів малого тазу?

– Перше питання, яке буде обов‘язково задане, лікарем: “Який у вас день менструального циклу?”. 

Це повʼязано зі змінами в органах жіночої статевої сфери під впливом гормонів. Будь ласка, підготуйтеся до цього питання завчасно.

Друге питання: “Чи живете Ви статевим життям?”. 

Якщо так, то переважно використовується вагінальний датчик (трансвагінальне обстеження). При обстеженні датчик розташовується впритул до статевих органів і дає можливість отримати детальнішу інформацію про структуру ендометрію, міометрію та яєчників. У цьому випадку, сечовий міхур, який розташовується перед маткою і відтискає її назад, має бути порожнім, щоб покращити акустичний доступ до органів.

Якщо ж ви пацієнтка, яка не живе статевим життям, дослідження проводиться через передню черевну стінку (трансабдомінально). У такому випадку, наповнений сечовий міхур є навпаки прекрасним акустичним вікном, щоб зазирнути в порожнину малого тазу, яка знаходиться за лоном. Для того, щоб добре наповнити сечовий міхур, потрібно за годину до обстеження випити літр води.

Любі пацієнти, підготуйтеся до дослідження завчасно. Порадуйте лікаря, це скоротить діагностичний пошук, дасть точніші дані обстеження і ви обов’язково отримаєте подяку і комплімент!

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

+38 (095) 00 38 452
+38 (097) 41 13 133
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Офіційний сайт і соцмережі:

https://med-atlant.if.ua/
https://www.facebook.com/medatlantif
https://www.instagram.com/med_atlant.if/
https://www.youtube.com/channel/UCA53wtCg6uamh8okZZn5JNA

*партнерський матеріал