Обсяги експорту та імпорту Івано-Франківська зменшилися майже удвічі порівняно з минулим роком
21 Кві, 2015 17:43
Порівняно з відповідним періодом 2014-ого, у січні-лютому цього року обсяги експорту зменшилися в 1,7 раза, імпорту – в 1,9 раза.
Про це інформує головне управління статистики, передає прес-служба міськвиконкому.
Обсяги експорту товарів за січень–лютий 2015 року склали 20,0 мільйонів доларів США, імпорту – 19,2 мільйонів доларів. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 0,8 млн.дол.США.
Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 56 країн світу.
Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 13,5 млн.дол., або 67,4% від загального обсягу експорту по місту, та зменшився у порівнянні з відповідним періодом 2014р. на 2,4%.
Найбільші експортні поставки з обласного центру здійснювалися до Румунії, Чехії, Туреччини, Угорщини, Данії, Російської Федерації, Польщі, Тайваню, провінції Китаю.
Порівняно до січня–лютого 2014 року значно скоротилися обсяги відвантажень до Російської Федерації, Румунії, Тайваню, провінції Китаю, Польщі, Чехії. Водночас, вагомо збільшився експорт до Данії, Угорщини та Туреччини.
Основу експортних поставок міста складали механічні та електричні машини. Вагомими були і відвантаження продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, продуктів тваринного походження, недорогоцінних металів та виробів з них, деревини та виробів з деревини.
Імпорт товарів з країн ЄС становив 13,1 млн.дол., або 68% від загального обсягу імпорту по місту, та зменшився проти січня–лютого 2014р. на 24,5%.
Вагомими були надходження з Саудівської Аравії, Румунії, Угорщини, Німеччини, Італії, Китаю, Польщі. Серед найбільших країн-партнерів збільшився імпорт з Угорщини, Саудівської Аравії, Італії. Разом з тим, зменшилися надходження з Польщі, Німеччини, Румунії, Китаю.
На провідних позиціях в структурі імпорту товарів знаходилися механічні та електричні машини і полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них. Суттєвими були і надходження чорних металів та виробів з них, мінеральних продуктів, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.