«Об’єднатись та допомогти»: у Франківську думали, як соціалізувати людей з інвалідністю (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

30 Jun, 2021 11:46

Поділитись публікацією
«Об’єднатись та допомогти»: у Франківську думали, як соціалізувати людей з інвалідністю (ФОТО)

30 червня у готелі «Станіславів» провели круглий стіл з питань соціальної інтеграції людей з інвалідністю. Організатором події виступив “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”.

Читайте також: Очі Маріуполя: у центрі Франківська виставкою розповіли історію захисників Азовсталі (ФОТО)

На заході розглядали питання забезпечення доступу до надання соціальних послуг молоді з інвалідністю на території Івано-Франківської міської територіальної громади, пише “Галка“.

«Сьогоднішня тема є надзвичайно важливою, ця тема і робота мала б добре організовуватись найперше на державному рівні. Але найчастіше це лягає на церкву, людей небайдужих, та місцеве самоврядування. Мене дійсно тішить, те, що міська рада Франківська робить все, щоб допомогти тим, соціально вразливим верствам населення. Найперше йдеться про те, як інтегрувати людей з інвалідністю в різні соціальні сфери. Лікарі розглядають людину як матеріал, люди і так мають виклики, невиліковні хвороби, інвалідність від них. В нашій області є 500 людей, які проходять процедуру гемодіалізу і був момент коли антимонопольний комітет урізав фінансування. Тобто люди могли померти якщо 2 тижні не будуть робити гемодіаліз. Ми організували поїздку до Києва для цих людей і вони дуже дякували, вони казали «ми побачили Київ і готові помирати». Це показало нам наскільки важливо робити добро для людей, тому я нині хочу побажати, аби ми сьогодні змогли знайти можливість допомогти тим, хто цього потребує. Адже в тому і є наше призначення на землі», – каже заступник міського голови Івано-Франківської міської територіальної громади Віталій Федорів.

Також говорили про діяльність Івано-Франківського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт».

Розповідали про роль БО «БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» в соціальній інтеграції осіб з інвалідністю та обговорювали успішні практики підтримки ініціатив БО «БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» в об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області у сфері соціального захисту та соціальної інтеграції молоді з інвалідністю.

«Ми вже давно займаємося молоддю в «Карітасі», на перший погляд нам цього вистачало. Ми знаємо тих дітей і їх батьків, їхні проблеми і те, як їм важко. Церква каже, що треба йти до людей. Господь чітко каже « Я був голодний, ти мене накормив. Я був спраглий, ти мене напоїв». Ми знаємо, що в місті є ініціативи для дітей, що вони тут мають куди піти. А в селах? Якщо та дитина все життя сиділа дома, закрита, батьки може десь соромились тої хвороби. Як соціалізувати цих дітей? Вивести їх у люди. Ми шукаємо людей, які готові працювати з тими дітьми і навчаємо як працювати. Маємо вже 9 груп самодопомоги. В нас є в Отинії жіночка, така «лемчиха», вона теж має дитину з інвалідністю і хоче цим займатись, вона така що виб’є зі всіх інформацію і все що треба. Ми можемо в кожному селі організувати такі групи самодопомоги для цих дітей. Все, що ви дали бідному – це все з вами залишиться. Ми маємо зуміти згрупувати дітей з інвалідністю і допомогти їм подивитись на цей світ по іншому. Коли ми зібрали 100 дітей і відвезли до Філармонії Франківська плакав і я, і владика пустив сльозу. Вони ніколи не бачили ні філармонії, ні Франківська. Вони нікому не були потрібні – ні владі, ні іншим людям. Вони були закриті. Це не потребує великих коштів, просто організувати дітей, показати їм щось, відвезти їх кудись, показати їм прощу, якийсь майстер-клас. На початку не потрібно багато коштів, потрібно лиш добре серце і трошки терпіння», – каже отець Володимир Чорній, директор БО «БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

«Ми живемо в час розвитку нашої держави, проходять різні зміни, багато чого міняється у суспільстві, в нас з вами, наших поглядах і розумні тої чи іншої праці. Спільно ми можемо зробити більше кращого, бо в одного лише дві руки. Це потрібно найперше для того, щоб ми кожен одне одного любили, шанували, шукали спільну працю разом. Прошу усіх бути з відкритим серцем, аби між нами не було лукавого, а Господь хай Вас благословляє», – каже архієпископ і митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви Володимир Війтишин.

Довідково: Карітас Івано-Франківськ опікується молоддю з інвалідністю з 2007 року – з того часу, як почав діяти Центр соціальної реабілітації для осіб з інвалідністю.