За словами італійців, пекуча граппа втілює темперамент жителів країни. Міцність ароматного національного напою Італії – від 40 до 60%. З 1997 року назва граппа захищено за походженням.
Таке ім’я має право носити лише напій, зроблений на території країни з місцевого винограду. Смак у граппи досить незвичайний, перші жагуче-солодкі ноти змінюються приємними кислими, а потім слідує легка гіркуватість. Деяким видам характерний злегка терпкий післясмак. Букет якісного напою поєднує нюанси ароматного винограду, екзотичних фруктів, меду, ванілі, малини, кольорів акації, марципана і шоколаду.
З багнюки в князі
Спочатку, виготовленням граппи займалися селяни. Грубий і різкий напій з малоприємним смаком вживали бідняки. Пили його з дерев’яних або глиняних посудин залпом, швидко заїдаючи луком або сиром. Іноді напій використовували в якості ліків при застуді і хворобах шлунку, що супроводжуються втратою апетиту. Сировиною для граппи служили вичавки від винограду разом з мезгой і листям. А сам процес виробництва нагадував створення самогону.
У 1979 році на винокурні Бортоло Нардини, розташованому у Бассано-дель-граппа, шляхом перегонки був виготовлений новий варіант напою з вичавки винограду елітного сорту. Існує думка, що свою назву граппа дістала саме в ті часи. Напою просто дали одно з імен міста. Офіційно ця версія не підтвердилося, що, втім, не заважає жителям Бассано-дель-граппа і до цього дня вважати себе причетним до створення одного з символів Італії. Сучасна граппа виготовляється з вичавків свіжозібраного винограду, очищених від кісточок, яку пропускають через аламбик, а потім відправляють на витримку або відразу розливають в тару.
Для дозрівання використовують особливі бочки з акації, вишні, ясена або дуба об’ємом 225 літрів. Термін витримки граппи залежить від виду напою. Так, напоям групи Affinata дають визрівати 6 місяців. Для Riserva цей термін збільшується до 18 місяців. Сьогодні в країні існує близько 120 виробників граппи. Більшість винокурень розташована на півночі Італії.
Етикет вживання
Ідеальною температурою для молодої граппи вважається 12-13С, більш витримана подається при 17С. Для напою були створені спеціальні тюльпанообразні фужери. Для елітних зрілих сортів можна використати коньячні або кулясті келихи, в яких «звільнення» аромату відбувається поступово.
Одне з головних правил розпивання граппи полягає в тому, що напій ні в якому разі не можна пити залпом. Його необхідно смакувати маленькими неквапливими ковтками. Тільки у такому разі можна буде оцінити багатогранний смак напою.
Граппа є прекрасним дижестивом, тому частіше усього її пропонують після трапези. Втім, витримані елітні сорти цілком можна подавати окремо в якості самостійного напою, додавши в келих цукор або часточку лимона. На закуску до граппи найчастіше пропонують м’яту, ягоди або шоколад.
Де купити хорошу граппу в Україні?
Граппа – рідкісний гість на українських прилавках, тому шукати її слід в спеціалізованих алкоматркетах, таких, як інтернет-магазин Vintage. Тут ви знайдете вражаючий асортимент національного напою Італії різної міцності і терміну витримки. Уся граппа, представлена в інтернет-магазині, ліцензована і має усі необхідні сертифікати. Для покупців діють спеціальні знижки і акції, а також бонусна програма. Якщо вартість замовлення перевищує 500 гривен, його доставка по Україні виконується безкоштовно.
СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
* партнерська публікація