“Очі Арти”: волонтери повідомили про великий контракт на закупівлю БПЛА

Автор: Вадим Войтик

16 Aug, 2022 12:37

Поділитись публікацією
“Очі Арти”: волонтери повідомили про великий контракт на закупівлю БПЛА

Волонтери уклали великий довгостроковий контракт на закупівлю оперативних розвідувальних апаратів для Збройних Сил України. 

Про це повідомив Петро Порошенко, який перебуває у робочій поїздці країнами Європи.

«Те, що ми почали у Вінницькій області, коли презентували абсолютно новий, сучасний, захищений, далекозорий безпілотний літальний апарат оперативного рівня – ми зараз продовжуємо цю надзвичайно амбітну і важливу програму», – сказав Порошенко. 

«Ми переконалися, що ці «пташки» надзвичайно круті, дуже високо літають, і русні дуже важко чимось їх досягнути. Якщо вони витратять ракету «Бук» або «Тор», то сама ракета коштує значно дорожче, ніж «пташка», – зазначає п’ятий Президент. 

«Ми викуповуємо всю партію цих безпілотників, які мають стати очима нашої артилерії, аби кожен удар по ворогу був максимально ефективним. Зі зрозумілих причин ми не називаємо виробників і не  кажемо, де вони працюють. Але це справжні патріоти України, справжні професіонали. З 2014-го року працювали в Україні, мають величезний досвід. А сьогодні поєднують західні технології, західні моделі виробництва, західні ліцензії із глибоким професіоналізмом та патріотизм українців», – пояснює Петро Порошенко. 

«Із власного досвіду знаю – це навіть не бригадний рівень. І командувачі, коли їм пропонуєш всю палітру продукції, завжди, 100% вибирають ці оперативні розвідувальні апарати. Бо це – «очі» артилерії. Тому саме «Очі Арти», а не Poseidon, буде називатися цей наш проєкт. Власники авторських прав на це також погодились», – зазначив Порошенко. 

Як писала “Галка”, раніше Фонд Порошенка та волонтери ГО «Справа Громад» придбали комплекс БПЛА H10 Poseidon Mk II для Десантно-штурмових військ. А також 350 дронів Autel, 11 італійських бронемашин MLS SHIELD, пікапи та вантажівки для підрозділів ЗСУ. Техніка вже надійшла у фронтові бригади

Традиційно Фонд Порошенка подвоює суму коштів, зібрану волонтерами. 

Читайте також: Придбані волонтерами британські бронемашини «Spartan» вже в дорозі до України (ФОТО)