«Очі миру»: у Франківську презентували благодійну виставку світлин дітей, які тікали від війни (ФОТО)
27 Кві, 2022 21:05
Іванофранківці Оля Галушка та Олександр Грабовський 27 квітня презентували в місті благодійну фотовиставку «Очі миру».
Це 35 світлин дітей з Києва, Ірпеня, Бучі, Харкова та інших міст, які тікали від війни до Івано-Франківська. Кожна світлина – чорно-біла, пише Галка.
До війни Оля та Олександр навчали малих і дорослих франківців у модельній школі “Star Face Family”, зараз вирішили продовжувати навчання, проте вже безкоштовно. Залучили волонтерів та побачили дуже багато охочих дітей.
«З початку війни наша модельна школа зупинила роботу, та ми побачили, що величезна кількість діток приїжджає до нашого міста. Ми розуміємо, що їм бракує спілкування, емоційної, моральної підтримки, допомоги. Та й просто побавитись, розрадити їх, потанцювати, помалювати, потішити, аби вони відчули себе добре і в безпеці. Тому ми організували благодійний освітній проєкт «Очі миру», який навчає маленьких франківців та вимушено переселених діток», – розповідає Оля Галушка.
Проєкт триває вже майже два місяці. Навчання безкоштовне, як для малих франківців, так і для вимушено переселених діток.
«В нас вже близько 500 заявок, на заняття постійно приходять 350 дітей. До війни в нас було зазвичай 120 дітей і ми не були готові до такого наспрвді. Ми знаходили можливості, збільшили команду, залучили волонтерів. Зараз з дітьми працюють 23 людей. Діти навчаються ораторській майстерності, розвитку особистості, з ними працює психолог, також є арт-терапія. Для дітей це дуже корисно, вони розслабляються, вдихають життя. Проєкт назвали «Очі миру», адже це малеча, діти від 5 до 12 років. Їхні очі це справді очі миру», – каже Олександр Грабовський.
Аби розповісти світові про те, як відчувають війну діти, Оля поїхала до Парижа. 35 фотографій дітей та 35 історій змогли побачити там, у Франківську ж виставка триватиме ще тижежнь.
«Ми зробили фотопортрети дітей, вони розповіли нам свої історії, ми переклали їх на англійську мову. З цією виставкою я їздила у Париж», – каже організаторка.
«Нам всім болить те, з ким ми зіткнулися, але коли ти бачиш як боляче дітям у час війни, це ще більше зачіпає. Відкривається «чакра» великої поваги не лиш до наших воїнів, а й до цих діток, які їхали під кулями до Франківська, і вони знаходять в собі сили прийти на заняття, знаходять сили знову посміхатися і бажання жити», – каже Грабовський.
На виставці можна також придбати листівки, намальовані дітьми. Всі гроші, виручені з продажу листівок, йдуть на навчання вимушено переселених діток. Виставка знаходиться за адресою Незалежності 6, триватиме вона ще тиждень.