Очільник греко-католицької церкви відвідав Івано-Франківськ

Автор: Людмила Баран

01 Jul, 2014 09:27

Поділитись публікацією
Очільник греко-католицької церкви відвідав Івано-Франківськ

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 30 червня прибув на відзначення 100-річчя з дня заснування Згромадження Сестер Мироносиць.

З цієї нагоди він провів в архікатедральному соборі св. Воскресіння подячну Божественну літургію.

“Сестри-мироносиці пройшли випробування лихоліттями двох воєн, зазнали переслідувань та значних втрат. Та незважаючи на труднощі, несли у світ Слово Боже, опікувалися убогими, бездомними, сиротами, зміцнювали основи християнського виховання”, – було сказано під час літургії.

Спільнота перших сестер заснована 30 червня 1914 року. Сестри проживали у Кристинополі, Підгорецькому монастирі, працювали у Богородчанах.

У сорокові роки минулого століття Згромадження Сестер Мироносиць із цілою УГКЦ перейшло до нелегального існування. Відновлення спільноти почалося лише з 1989 року.

Після легалізації Церкви спільнота мироносиць найбільшу увагу зосереджує на катехизації дітей та молоді. Сестри активно допомагають священикам у проведенні місій на парафіях, виконують служіння у церковних інституціях, працюють у медичних закладах. На сьогодні чисельність спільноти становить 38 осіб. Генеральний дім Згромадження розташований у м. Івано-Франківську.