Очільник московської церкви Онуфрій освятив у франківського єпископа скандального Никиту (ФОТО)

Автор: Турій Роман

04 Dec, 2022 16:26

Поділитись публікацією
Очільник московської церкви Онуфрій освятив у франківського єпископа скандального Никиту (ФОТО)

Четвертого грудня відбулася архієрейська хіротонія архимандрита Никити (Сторожука), секретаря Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (Моськовського патріархату). Никита офіційно став єпископом, і тепер може керувати на новій посаді – бути керівником Івано-Франківської і Коломийської церкви Московського патріархату. 

Її провів предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій, повідомляє у Telegram Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ (МП).

Дійство відбулося в Феофанії під Києвом, особистій резиденції митрополита Онуфрія. Архимандрита Никиту, який є у базі “Миротворець”, у цю єпархію призначили єпископом 23 листопада замість митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима, який утік до Росії.

Вже 25 листопада Никита (в миру – Андрій Сторожук) потрапив у скандал. В ході обшуків на території Чернівецько-Буковинської єпархії, в якій він був секретарем, СБУ виявили його у спідній білизні з 17-річним хлопцем-хористом. Архимандрит заявив, що роздягнутися їх змусили працівники СБУ.

В ході обшуків також був виявлений російський паспорт у головного місцевого ієрарха, митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія. Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують “методички” щодо “особливостей” проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

30 листопада СБУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне провадження щодо невстановлених осіб Чернівецько-Буковинської єпархії, в діях яких наявні ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст. 301-1 Кримінального кодексу (одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження).

За даними джерел, йдеться про керівника Чернівецько-Буковинського єпархіального управління митрополита Мелетія (Єгоренка) та секретаря архімандрита Никиту (Сторожука), пише Лівий Берег.

За результатами обшуків у приміщеннях єпархіального управління на ноутбуці було виявлено порнографічні матеріали за участі неповнолітніх (дитячу порнографію), які, за попередніми даними, не були завантажені з мережі інтернет, а відзняті на відеокамеру.

Нагадаємо, 27 листопада СБУ провела безпекові та перевірочні заходи в Івано-Франківській єпархії УПЦ (МП). Під час обшуків знайшли шеврон сепаратистського підрозділу та літературу, яка заперечує Україну.

Читайте також: Новопризначений Івано-Франківський єпископ "УПЦ МП" Никита позиватиметься до суду за скандальні фото з голим хористом