ОДА пропонує 10 мільйонів на томограф. Депутати медичної комісії – проти

Автор: Зелінська Таня

22 Лют, 2019 19:10

ОДА пропонує 10 мільйонів на томограф. Депутати медичної комісії – проти

У п’ятницю, 22 лютого, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Читайте також: Небайдужих просять допомогти маленькій прикарпатці побороти рак (ФОТО)

Серед іншого, депутати розглянули питання «Про погодження календарного плану заходів Комплексної програми «Здоров’я населення Прикарпаття 2013-2020 роки», інформує “Галка” з посиланням на “Бліц-Інфо”.

За словами заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва, ОДА пропонує виділити 10 мільйонів, аби спрямувати їх для співфінансування на придбання магнітно-резонансного томографу для обласного онкологічного центру.

«Процедура закупівлі томографа завершена. Його загальна вартість понад 43 мільйони», – зауважив чиновник.

Водночас голова комісії Манолій Піцуряк зауважив, що підтримує пропозицію, втім потрібно, аби ним могли користуватись не тільки онкохворі. Відтак, депутат запропонував виділити тільки п’ять мільйонів.

В той же час, інші члени комісії вважають, що кошти потрібно спрямувати на придбання іншого медобладнання.

Головний лікар онкоцентру Володимир Романчук розповів, що колись вони одними із перших отримали МРТ. На ньому обстежували не тільки пацієнтів центру, а й афганців, чорнобильців, пацієнтів дитячої обласної лікарні, міської лікарні та інших. Загалом було обстежено 9211 хворих. З них тільки 4250 з онкодиспансеру.

«Наявний апарат вже перевантажений. Він чотири рази ламався. Останній раз його ремонт обійшовся 890 тисяч гривень, втім потрібного фінансування ми так і не отримали, ремонтували власними силами. Тоді, на нього дали гарантію 6 місяців, а він вже працює рік», – розповів лікар.

Обговоривши питання депутати все ж не проголосували за виділення 10 мільйонів. Голова комісії Манолій Піцуряк, депутати Назарій Іванів та Володимир Кифорук пропозицію підтримали,  а от укропівці Микола Ілюк і Микола Сухоцький та волівець Олег Атаманюк – утримались.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...