Одіозна суддя Царевич була відмінницею і захистила «магістерку» з європейського права

Автор: Турій Роман

15 Mar, 2015 16:15

Одіозна суддя Царевич була відмінницею і захистила «магістерку» з європейського права

Cкандальна суддя Печерського суду Оксана Царевич була відмінницею у школі, брала участь у численних олімпіадах, успішно навчалася в університеті.

Читайте також: Одіозна суддя з Прикарпаття, яка ймовірно переслідувала автомайданівців, знову вершить правосуддя

Втім саме вона – фахівець із європейського права – кидала за грати учасників Євромайдану.

Журналісти аналітично-інформаційної програми «Погляд на тиждень» побували на батьківщині одіозної судді та з’ясували ексклюзивні подробиці її життя.

Оксана Царевич родом з  Калуша на Прикарпатті. Народилась у родині медиків. За словами її сестри Наталії Царевич, ще у ранньому дитинстві Оксана виявляла чималі здібності до навчання, у 4-річному віці вільно читала.

Як про дуже обдаровану ученицю говорять про Оксану Царевич учителі Калуської  загальноосвітньої школи №4, де навчалася майбутня суддя.

«Вона була надзвичайно активною, обдарованою дитиною. Було видно результати виховання батьків-лікарів. Діти у родині змалку були привчені до чесності, відкритості, у них не було фальші. Вчилася Оксана чудово», – розповіла  заступник директора з виховної роботи Калуської загальноосвітньої школи Наталія Куриляк.

А вчитель фізики Аврам Іванків пригадав, що Оксана Царевич була багаторазовою учасницею шкільних олімпіад.

За словами директора школи, де вчилася Оксана Царевич, Лідії Когут, дівчина закінчила навчання із золотою медаллю.

Після здобуття середньої освіти Оксана Царевич вступила до Івано-Франківського інституту права, економіки і будівництва, де вчилася упродовж чотирьох років. Диплом магістра здобувала заочно у Київському науково-технічному університеті.

За спогадами викладачів, навчання дівчині давалося легко, вона була серед кращих студентів.

«Вона лише трохи не дотягнула до червоного диплому. До речі, дипломна робота у неї була на тему «Законодавство України та країн Євросоюзу  про правову охорону материнства і дитинства», – повідомила проректор з навчально-методичної роботи Київського науково-технічного університету  Вероніка Худолей.

Після закінчення університету тоді ще нікому не відома Оксана Царевич поїхала до рідного Калуша, два роки працювала помічником судді у місцевому районному суді.

«Будь-яких негативних якостей як професійних, так і людських вона не мала», – охарактеризував свою колишню підопічну перший суддя, помічником якого працювала Оксана Царевич, Микола Гринів.

Також відомо, що Царевич навчалася в  академії Ярослава Мудрого, а вже 19-го листопада 2010 року указом Віктора Януковича 28-річну Оксану Царевич було  призначено суддею Печерського суду на 5-річний термін. За чутками, завдяки батькові, який був членом Партії регіонів.

Уже після місяця роботи у Печерському суді Оксана Царевич входила до колегії суддів по справі Юрія Луценка.

«Вона була однією із тих, хто виносив рішення не відповідно до свого внутрішнього розуміння справи, а відповідно до замовлення влади і  тогочасної ситуації, – коментує роботу Царевич адвокат Юрія Луценка Ігор Фоменко.

На його думку, нема сумнівів, що  тогочасна влада мала величезний вплив на вироки судді Царевич.

У наступні два роки Оксана Царевич «світилась» у багатьох політичних процесах проти чиновників та політиків. Під час Революції Гідності судила автомайданівців. А наприкінці лютого шокувала Україну – на підставі лінгвістичної експертизи звільнила з-під варти під заставу Олександра Єфремова, якого звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Зараз, як відомо, суддю Царевич підозрюють у «винесенні завідомо неправосудного рішення з мотивів особистої зацікавленості під час притягнення до адміністративної відповідальності активістів Автомайдану в січні 2014 року». Цього тижня суд зобов’язав Оксану Царевич носити електронний браслет терміном на 2 місяці. Адвокати обіцяли оскаржити таке рішення, утім досі цього не зробили.

«Якщо людина з юридичною освітою свідомо плює на всі правові основи, то… Є речі, які не можна пробачити», – заявив один із активісті Автомайдану, художник Сергій Поярков.

Фото:УНІАН

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry