Одна з лавок у Франківську тепер заряджає смартфони (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

18 Aug, 2016 14:55

Поділитись публікацією
Одна з лавок у Франківську тепер заряджає смартфони (ФОТО)

На вулиці Незалежності, поблизу “Пасажу Гартеберг”, на одній з лавок 18 серпня встановили зарядний пристрій для смартфонів та планшетів. Акумулятор накопичує сонячну енергію, а потім може віддавати її гаджетам  і вдень, і вночі. 

Читайте також: Новий альбом від TVORCHI та ді-джеї з-за кордону: на Прикарпатті стартував UNDERHILL Music Festival (ФОТО)

Проект “Вулична зарядка Uppy” втілили четверо франківських студентів на кошти від міської грантової програми організації “Тепле місто”. Витратили на нього 9 тисяч гривень та три місяці часу, передає кореспондент Galka.if.ua.

Найдовше тривало оформлення документів для отримання від міської влади  дозволу на встановлення такої лавки, розповів студент юридичного коледжу Андрій Кулик.

“Ідея виникла з банальної потреби. В мене було багато таких випадків, що смартфон треба було зарядити прямо зараз посеред вулиці, а додому йти далеко. Тому ми вирішили допомогти всім людям, в яких є така проблема”, – сказав Кулик. – Ми активно працюємо, щоб таких лавок у місті з’явилося більше”.

За його словами, подібні вуличні зарядки вже давно є у США, країнах Європи. В Україні їх вже встановили у Львові, Вінниці, Тернополі, Києві.

Кулик розказав, що панель захищена органічним склом, яке не боїться пошкоджень. А USB-гнізда, якщо їх хтось понищить, можна буде замінити за 15 хвилин.

Інший учасник команди 14-річний Роман Трощук, учень 12-ої школи, розказав, що  сонячна батарея складається з кремнієвих стержнів, які розташовані всередині панелі. Метеріали він замовляв  в інтернет-магазинах. Сама батарея –  японського виробництва, контролери – з Китаю.

 “Головною частиною було захистити батарею від пошкоджень, щоб, коли по ній будуть скакати діти, вона не тріснула”, – сказав Роман Трощук.