Одне з найстаріших підприємств міста поділилося історією створення (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

07 Тра, 2020 13:43

Одне з найстаріших підприємств міста поділилося історією створення (ФОТО)

У четвер, 7 травня, Івано-Франківськ відзначає 358-му річницю з дня заснування. Нероздільною частиною історії міста є «Івано-Франківськгаз», одне з найстаріших підприємств нашого міста.

З нагоди свята газовики розповіли історію створення, та про роботу підприємства до 1955 року, інформує “Галка”.

10 червня 1873 року на засіданні міської ради було прийнято рішення про будівництво газового підприємства в місті Станіславів (Івано-Франківськ) по вулиці Газовій (тепер Дністровська). Головне завдання заводу – забезпечити газове освітлення міста.

У 1877 році в місті вже працювало 200 громадських та 700 приватних ліхтарів. Перші газопроводи були прокладені по вулицях Дністровській, Галицькій, Незалежності, Мазепи, пл. Ринок та Міцкевича. Окрім того, цього року розпочалося газове освітлення міського вокзалу. 1901 рік – магістрат прийняв рішення про будівництво нового газового заводу на «Лані за Бельведером» (теперішня вулиця Ленкавського). Таке рішення прийнято у зв’язку із збільшенням об’ємів використанням газу і неможливістю розширення заводу по вулиці Газовій.

Міська влада прийняла рішення про реконструкцію газового заводу у зв’язку з переходом на виробництво світильного газу з вугілля у 1912 році. На початку 30-х років у газзаводу розпочалися важкі часи. На роботі позначилася конкуренція з електростанцією. Кількість користувачів газового освітлення зменшилася на 20%.

1941-1944 рр. – заборона газового освітлення. Газ використовувався тільки для приготування їжі. У 1952 році виконавчим комітетом Станіславської міської влади прийнято рішення про консервацію газового заводу. Першого січня 1953 року всі квартири, які використовували світильний газ, перейшли на зріджений.

У 1955 році розпочинається нова сторінка в газовому господарстві – газифікація міста природним газом.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...