Одну з найстаріших туристичних локацій відновили на Прикарпатті (ФОТО)

Автор: Застава Максим

09 Чер, 2021 10:13

Одну з найстаріших туристичних локацій відновили на Прикарпатті (ФОТО)

Калушани відновили туристичний притулок на полонині Плісце. Ремонт туристичного притулку ініціювала ГО “Фундація “Карпатські Стежки”.

Читайте також: Монети, посуд й скло 17 століття: на старовинні знахідки натрапили в Калуші (ФОТО)

У заході взяв участь 31 волонтер. Вдалось винести 500 кг матеріалу і зробити заплановані роботи, розповів гірський рятувальник з Калуша Василь Фіцак, інформують “Вікна”.

“Передусім зробили два містки на маршруті через потік Котелець, прочистили фрагмент дороги.

Вимурували цегляний димохід і вивели його за дах, де вже встановили модульні труби димоходу. Таким чином, вирішили питання безпеки на горищі, де при демонтажі виявили залишки перекриття, які прогоріли. Встановили новий вихідний димохід від печі в кімнаті з захисним екраном”, — розповів Василь Фіцак.

Також волонтери почистили зовнішні стіни, заробили шви між пленицями мінеральною ватою та фарбували їх. Учасники акії підмурували кутові фундаменти, засклили вікна та фарбували. Крім того, укріпили поручні та відремонтували східці.

Волонтери встановили туалет, нове перекриття придашку та двері, прибрали територію та знесли сміття.

“Велика дяка спільноті, яка підтримала фінансово, і волонтерам, що прийняли участь. Окремо дякую студентам Болехівського лісового коледжу на чолі з керівником Віктором Андрусишином. ГО “Молодь Прикарпаття” — за продукти харчування і рукавички. Фактично це перший етап акції. Наступного разу в планах — ремонт і фарбування даху і безліч дрібних ремонтних робіт”, — підсумував Василь Фіцак.

До слова, полонина Плісце – одна з найстаріших туристичних локацій для ночівлі в Карпатах. Перший туристичний притулок в улоговині між Грофою та Паренками був споруджений ще 1935 року Українським туристично-краєзнавчим товариством «Плай». На жаль, ця невелика дерев’яна хатинка була знищена під час Другої Світової війни. Потім на цій полонині розпочали будувати новий притулок.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...