Одягаємо маленьких стиляг: на що звернути увагу при виборі дитячого одягу
10 Жов, 2019 18:15
Історія розвитку дитячої моди налічує більш як дві сотні років. До кінця XVIII століття одяг дитини був просто меншою копією костюма дорослого. При пошитті одягу не враховували фізичних особливостей дитячої фігури, він був перевантажений декоративними елементами і не пристосований до дитячого темпераменту.
З часом дитяча мода починає розвиватися своїм самостійним шляхом: стиль стає більш вільним і розкутим, кольорова гама налічує все більше відтінків, одяг роблять все зручнішим і красивішим.
Сьогодні дитяча мода продовжує процвітати через бажання батьків, щоб їхні діти відповідали сучасним напрямкам модної галузі. Дитячий одяг розвивається в річищі загальних модних тенденцій, але тепер набагато більшу увагу приділяють психологічним і фізіологічним особливостям малечі.
В модній індустрії для маленьких наразі виділяють багато стилів. Це і практичний, комфортний та актуальний casual, який особливо підходить активним дітям. Це і гламур (одяг для урочистостей), і класичний стиль, і еклектика (поєднання основних модних напрямів). Для спортивного стилю характерні комфорт, зручність, прості форми та функціональність. Романтичний стиль підходить для святкового та урочистого настрою, а також – спокійного відпочинку.
Існують різноманітні види дитячого одягу залежно від їхнього віку та статі. Для найменших модників і модниць батьки обирають яскраві боді, повзунки та комбінезончики. Майки, футболки, сорочки, водолазки, шортики, спідниці, плаття, сарафани, штани, светри, курточки, взуття – це лише основне з “арсеналу” дитячого одягу. Крім того школярі та підлітки полюбляють носити батники, худі, балахони, джемпери та інші модні речі. Словом, знайти стильний одяг для дитини будь-якого віку зараз дуже просто.
Вибирати дитячий одяг – суцільне задоволення, але щоб він потішив і продовжив тішити дитину протягом запланованого часу, потрібно знати основні правила його вибору. Вони допоможуть зробити менше помилок у процесі шопінгу.
Правило перше: велику увагу слід звернути на кольори та відтінки. Той, хто думає, що дітям однаково на кольори, глибоко помиляються. З раннього віку маленькі мають свої особисті переваги у кольорах. Тим паче, у хлопчиків і дівчаток вони можуть кардинально відрізнятися. Спільне лише те, що діти не дуже люблять темні тони. Психологи переконані – правильні кольори позитивно впливають не тільки на настрій дітей, а й на їхнє самопочуття. Тож, не можна обділити увагою і темперамент вашого чада. Наприклад, активні дітки, скоріш за все, будуть більше тішитися одягом яскравого кольору, а спокійні – оцінять вбрання таких же врівноважених відтінків.
Правило №2 – зручність і свобода рухів. Яким би стильним і дорогим не був одяг для дитини, не можна забувати про головне – він має бути комфортним. Дуже важливо, щоб вбрання не обмежувало свободу, ніде не натирало, не давило та не стягувало, щоб не перешкоджати нормальному кровообігу. Не обирайте одяг, який має елементи, що можуть заважати дитині, дратувати її.
Третє – натуральний склад. Чим молодша дитина, тим більш натуральною має бути тканина, з якого виготовлений одяг. Також треба звертати увагу на шви, обробку та декор. Вбрання має бути м’яким із зовнішніми швами. Натуральні тканини, такі як льон, вовна та бавовна – відмінні варіанти для дітей будь-якого віку.
Далі слід пам’ятати про практичність. Діти завжди ростуть, але це не значить, що вбрання має вистачити лише на один сезон. Якісні речі завжди прослужать довше, а при потребі ним користуватимуться ще й молодші брати чи сестри. Також їх колись можна буде здати як гуманітарну допомогу. Тому чим більш активною передбачається експлуатація речі, тим більше практичною вона має бути.
І останнє, але не менш важливе: попри все, одяг має бути ще й модним. Відчуття стилю у дитини розвивається ще змалку, тому важливо допомогти їм прищепити хороший смак.
До того ж, щоб ваша дитина в новому одязі гарно виглядала, фахівці рекомендують дотримуватися таких правил:
- не поєднуйте більше трьох кольорів в одному образі;
- не змішуйте стилі;
- підбирайте одяг, який легко поєднується. Наприклад, джинси з футболками чи сорочками (для хлопчиків) або сукні з джинсовим піджаком (для дівчаток);
- не змушуйте дитину одягати якусь незручну річ, бо купили “на виріст”.
Вдало підібраний одяг не лише захоплюватиме вашу малечу та вас, а й тішитиме око довколишніх. Отож, будьте модними та змалку прищеплюйте відчуття стилю у дітей!