Офіційно: на Франківщині виявили штам Омікрон

Автор: Костинюк Олександр

19 Jan, 2022 18:26

Офіційно: на Франківщині виявили штам Омікрон

Про це повідомив головний санітарний лікар області Руслан Савчук, пише “Галка”.

“Щойно, із “Центру громадського здоров’я МОЗ України” отримали результати тестування носоглоткових змивів, які ми направляли для визначення наявності мутації вірусу SARS-CoV-2. В результаті проведених молекулярно-генетичних досліджень в 30-ти направлених зразках, поряд з циркулюючим (домінуючим) штамом Delta, у 13-ти зразках виявлено штам Omicron”, – йдеться в повідомленні.

Звіти на основі підтверджених випадків нового штаму свідчать, що у хворих на «Омікрон» найчастіше спостерігають:
✔️ нежить (73%)
✔️ головний біль (67,5%)
✔️ втому (63,5)
✔️ чхання (60%)
✔️ біль у горлі (59,6%)

Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму «Дельта», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Попри те що симптоми «Омікрону» здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення «Омікрону» у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID19.

“При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, у свою чергу, має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції. Не зволікайте із отриманням щеплення проти коронавірусу. Захистіть своє життя та здоров’я!”, – додає Руслан Савчук.

Більше про новий штам можна прочитати за посиланням

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry