Офіційно: Міноборони оновило список, яких обмежено придатних можна мобілізувати

03 Вер, 2023 22:11

Поділитись публікацією
Офіційно: Міноборони оновило список, яких обмежено придатних можна мобілізувати

Міністерство оборони України затвердило і ввело в дію новий Розклад хвороб, за яким оцінюється придатність людини до військової служби та її проходження обмежено придатними громадянами. Обмежено придатних можна мобілізувати за спрощеною процедурою.

Про це йдеться у наказі Міноборони № 490, що набули чинності 25 серпня, пише Галка

Яких обмежено придатних можна мобілізувати

Раніше у “Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України” розклад хвороб передбачав формулювання “обмежена придатність чи придатність визначається індивідуально”. У таких випадках в умовах воєнного часу ВЛК мала ухвалювати постанову “придатний до військової служби” за винятком кількох статей (2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в).

Однак, відтепер ці винятки прибрали.  

Окремі діагнози за кодами, за якими тепер можуть мобілізувати:

2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;
4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;

5-в – безсиптомний ВІЛ
13-в – хвороби ендокринної системи з незначним порушенням функцій;
14-в – легкі короткочасні хворобливі прояви розладу психіки;
17-в – невротичні, пов’язані із стресом і соматоформні розлади (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматоформні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес, депресивний епізод, психогенна глухота при помірно виражених, короткотривалих проявах;
21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій;
22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади;

Також ввели норму про затвердження військово-лікарською комісією придатність обмеженого придатного до тієї чи іншої військової роботи.

Тож ВЛК має не лише ухвалювати постанову про обмежену придатність до військової служби, а й водночас приймати рішення про придатність призовника до служби за конкретною військовою спеціальністю.

До слова, набули чинності й інші зміни, внесені наказом № 456. Вони передбачають спрощення вимог для служби у ДШВ та морській піхоті в особливий період

На період мобілізації та війни спрощено вимоги до стану здоров’я для військовослужбовців десантно-штурмових військ та морської піхоти. Військові, які раніше вважалися непридатними до служби у цих родах військ, тепер можуть бути визнані придатними до неї.

обмежено придатних можна мобілізувати