Окупанти видали координати військової бази українським хакерам, які видавали себе за привабливих жінок

Автор: Назар Боднарчук

05 Sep, 2022 18:50

Поділитись публікацією
Окупанти видали координати військової бази українським хакерам, які видавали себе за привабливих жінок

Українські хакери встановили координати російської військової бази біля тимчасово захопленого Мелітополя за фотографіями, використовуючи фейкові акаунти в соцмережах.

Про це IT-фахівець і засновник групи Hackyourmom Микита Книш (до початку повномасштабної війни очолював компанію HackControl) розповів в інтерв’ю Financial Times, опублікованому в неділю, 4 вересня, пише НВ.

За його словами, хакери використали фейкові профілі вродливих жінок у Facebook і російських соцмережах і обманом змусили окупантів надсилати їм фотографії, які пізніше геолокували та відправили українським військовим. За кілька днів базу було знищено українською артилерією.

Хакери з Hackyourmom також зламали тисячі камер відеоспостереження в Білорусі й на тимчасово захоплених українських територіях і написали код, який дозволив відокремити звичайний трафік від пересування військової техніки, а дані передавали військовослужбовцям. Вони досі стежать за зламаними камерами та поділилися з FT нещодавнім зображенням російського військового корабля в порту окупованого Севастополя.

Також команда Книша причетна до показу сюжетів про вбитих окупантами мирних жителів на російських телеканалах, виведення з ладу російських сайтів, витоку баз даних російських військових підрядників, затримки десятків рейсів у Росію через неправдиві загрози вибуху та інших атак. FT пише, що чиновники й інші хакери підтвердили виданню деяку інформацію, якою поділився Книш.