Окупаційна влада Криму примусово викупить Ялтинську кіностудію

Автор: Турій Роман

02 Sep, 2014 15:59

Поділитись публікацією
Окупаційна влада Криму примусово викупить Ялтинську кіностудію

Так звана влада Криму вперше застосувала новий регіональний закон про примусовий викуп стратегічних об’єктів. Уряд Криму вирішив за рахунок бюджетних коштів примусово викупити Ялтинську кіностудію.

Про це повідомляє “ИТАР-ТАСС”, передають Новини України.

“Міністр культури” Криму Аріна Новосельська повідомила на засіданні “Ради міністрів”, що свого часу майно, яке належить кіностудії, продали у приватні руки за 1,3 млн гривень.

“До цього майна в тому числі входять 30 гектарів землі, а також декорації, костюми і павільйони, які використовувалися в кінозйомках”, – сказала вона.

Як заявив Аксьонов, вартість примусового викупу в держвласність Ялтинської кіностудії визначить експертна комісія.

За його словами, подальша доля кіностудії зараз вирішується.

“Ми визначаємося сьогодні з державними організаціями РФ, які займаються виробництвом кінофільмів, – уточнив він. – Ялтинська кіностудія буде використовуватися тільки за цільовим призначенням, буде відроджуватися кримський бренд”.

Регіональний закон “Про особливості примусового викупу стратегічних об’єктів у Криму” депутати Держради республіки прийняли 8 серпня 2014. Він закріплює процедуру вилучення об’єктів з приватної власності за умови виплати відповідної компенсації власникам.

Нагадаємо, Ялтинська кіностудія була заснована в 1917 році російською кінофабрикою “Ханжонков і Ко”.

У 1919 була перетворена в Ялтинську кінофабрику і націоналізована. Серед фільмів, що знімалися на базі кіностудії в Ялті такі, як: “Ілля-Муромець”, “Людина-амфібія”, “Чарівна лампа Аладдіна”, “Острів скарбів” та інші.