Олег Гончарук: сьогодні децентралізація в Україні фактично зупинилася

Автор: Застава Максим

05 Січ, 2022 19:07

Поділитись публікацією
Олег Гончарук: сьогодні децентралізація в Україні фактично зупинилася

Колишній голова Івано-Франківської ОДА, ексочільник політичного об’єднання «Платформа громад» й заступник голови «Української Стратегії Гройсмана» Олег Гончарук в інтерв’ю “Галці” розповів, чому хоче потрапити у Верховну Раду.

Читайте також: Олег Гончарук: "Платформа громад" і "Українська стратегія Гройсмана" об'єднали зусилля заради змін в країні

Як підкреслив Гончарук, місцеве самоврядування – це розвиток країни. Успішна громада – успішна країна й ці принципи з однодумцями відстоюватиме у парламенті.

Бо те, що відбувається сьогодні, це вже знаєте як… просто межа. Як громада має існувати без фінансового ресурсу? Коли зароджувалася ідея децентралізації, на меті було, що 75% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) залишається в громаді. Сьогодні з боєм ледве 60% доходить до громади. А є інші питання. Освітня субвенція, яка мала бути – мізерна, її немає. Ще гірше з інфраструктурною субвенцією. Є її формульний розрахунок, там багато показників, але ключові – це була площа і кількість населення. І голова з громадою в попередні роки розуміли, скільки грошей їм прийде і як їх можна планувати на розвиток. Але що сталося? У 2020 році був нуль.

У 2022 році формульний розрахунок фактично переводять в ручне управління. І з 230 мільйонів, які є закладені в бюджеті, з 62 громад, отримають кошти тільки 10. І все, про формульний розрахунок для усіх вже забули – в Києві “алло-алло”, в Івано-Франківську “алло-алло” і розкинули ці гроші. Тут можна тільки зітхати.

Сьогодні децентралізації нема, місцевого самоврядування нема, хоча всі визнають, що ця реформа є однією з найкращих. І як далі буде розвиватися держава, ми поки що не знаємо.

Більше читайте за посиланням.

Теги: