Олександр Бойченко презентував франківцям “50 відсотків рації” – найбільш особисту і автобіографічну книгу (ФОТО)
13 Кві, 2016 21:26
Сьогодні, 13 квітня, до Івано-Франківська з презентацією новою книгою “50 відсотків рації” приїхав літературознавець, літературний критик, публіцист, перекладач і письменник Олександр Бойченко.
Читайте також: Громаду не почули: власники залишили заскленою колонаду готелю "Дністер" (ФОТО)
Зустріч у Франківську розпочали з питання про вибір назви для збірки.
«В мене є правдива ціла історія про те, як я проштовхував цю назву. Але в мене немає сили розказувати вам, як видавець Василь Броняк будучи в турі з Андрієм Любкою змовилися між собою і почали дзвонити і писати листи, що то найкраща моя книжка, але вона має найгіршу з назв. Оте все, як вони мені почали писати, дзвонити, упускаю, скажу, що моїм аргументом перед видавцем на захист назви було пояснення, що куди б ми не приїхали на презентацію, половина людей, що придбають книжку, вони придбають її тому, що будуть думати, що то «50 відтінків сірого». Тому я йому так і сказав: не переживай, книжка продастся», – з усмішкою розповідає автор.
І, як констатує вже модератор зустрічі Юрій Андрухович, Бойченко не помилвся. Книжка продається і вже сьогодні б’є рекорди з продажів серед усіх виданих книг Бойченка. Окрім неабиякого комерційного успіху, особливістю книги стала її автобіографічність.
«Це в тебе вийшла дуже автобіографічна книжка. Ми очікували, що ти видав чергову книжку публіцистики, а ти видав книгу оповідок про своє життя, смачно розказаних і розтягнутих на довжину колонки анекдотів. Це весела книжка. Хоча всі твої книжки веселі. Але ця ще й до того має флер, що особа цього оповідача вона абсолютно ідентична і пережила ці пригоди»,- ділиться враженнями від прочитаного Юрій Андрухович.
Підтверджує його слова сам автор і зізнається, що це найбільш особиста і найбільш автобіографічна з його книг:
«Я подумав, що цього разу книжка буде інакша. Що це буде збірка вибудована в хронології мого життя. Я буду розказувати про своє дитинство, студентські роки, викладання, про те, як я залишив викладання і до наших днів».
До книги увійшли 50 текстів – частина з них вже друкувалися в попередніх книгах, частина виходила у формі колонок, але для книги були дещо змінені. Сам автор визначає стиль написаної книги як сюжетну публіцистику.