Олександр Сич: Належне вшанування новітніх героїв консолідуватиме українське суспільство
08 Сер, 2014 14:24
Одним зі стратегічних завдань Уряду є моделювання політики в сфері героїзації сучасних захисників української незалежності. Ми маємо невідкладно, тобто вже сьогодні вибудовувати механізми, які закладатимуть фундамент сучасної ідентичності та суспільного світогляду українців на кращих прикладах мужності і звитяги, виявленої нинішніми захисниками Вітчизни.
Читайте також: Голова облради Олександр Сич вклав у військові облігації понад мільйон гривень
Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив під час міжвідомчої наради з питань героїзації осіб, які віддали життя за Україну, та вшанування їх пам’яті.
Урядовець пов’язав існування в українському суспільстві відмінних регіональних ідентичностей із перебуванням різних частин українських земель під тривалим гнітом декількох імперій, а також їхнім прагненням переписати нашу історію під асиміляторські потреби.
«Частина українців усупереч офіційній ідеології вибудовувала власну ідентичність на героїці національно-визвольної боротьби, тим часом яксовєтська пропаганда системно продукувала міфологію Другої світової війни. Це спричинило розлам українського суспільства по лінії відмінних ідентичностей. І лише тепер ми отримали винятковий шанс таку ситуацію виправити і на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави консолідувати українське суспільство», – відзначив Олександр Сич.
Віце-прем’єр-міністр високо оцінив громадські проекти із вшанування героїв, але наголосив, що системне формування політики єднання української нації належить до справ державної ваги і відповідальності.
За підсумками наради Олександр Сич доручив центральним органам виконавчої влади впорядкувати і систематизувати діяльність із вшанування осіб, що віддали життя за державний суверенітет і державну цілісність України, а також забезпечити її координацію на місцевому рівні.
«Насамперед, міністерства і відомства мають визначитися з питань, які потребують додаткового опрацювання і відповідних управлінських рішень. До прикладу, стосовно створення реєстру місць поховань загиблих учасників АТО, окремих секторів військових поховань на кладовищах, пантеонів, типових надгробків, меморіальних дощок, спрощення процедури перейменування тощо. А потім запропонувати місцевим органам виконавчої влади детальні рекомендації з питань активного залучення до цієї роботи закладів культури, освіти, соціальних служб і регіональних медіа», – наголосив урядовець.