“Олів’є, холодець, котлета по-київськи – пережиток СРСР”, – Клопотенко розповів франківцям про нове шкільне харчування (ФОТО, ВІДЕО)
17 Вер, 2019 13:03
Шеф-кухар і кулінарний експерт Євген Клопотенко презентував місцевим освітянам проект «Нове шкільне харчування».
Зустріч відбулась 17 вересня у спеціалізованій школі № 11, інформує “Галка”.
Нагадаємо, за рецептами відомого шеф-кухаря дітей годують у чотирьох школах Івано-Франківська.
«Я дуже люблю Івано-Франківськ, називаю його Сан-Франциско. Тут багато автентичних страв, дякую, що зберігаєте старовинні рецепти традиційної української кухні. Я – людина, яка хоче жити в Україні і їсти українську їжу. Та їжа, яка була в “столовці” раніше, є пережитком Радянського Союзу. Що таке українська іжа? Олів’є, холодець, котлета- по київськи? Це все пережиток СРСР. Щодо кухарів, то все у них в голові: коли кажеш їм – додати до буряка сухарики, то вони відповідають «О Боже це ж так важко!». У них просто стандартна база рецептів. У моєму меню багато речей, де йдеться не про обладнання, а саме бажання нових страв. До прикладу гречку не варити – а просто запарити овочевим бульйоном. Не робіть щось круте, зробіть просто – додайте трошки замороженого горошку, зелені. Має бути новий підхід, новий смак. Лише 30% ходять в їдальні. А я хочу, аби хоч 70% ходили і довіряли їжі з їдалень, аби нормально було сказати «А давай поїмо в їдальні» , – каже Клопотенко.
Також Євген назвав топ-3 страви, які найбільше полюбились українським школярам з його меню. Це нагетси з соусом каркаде, суп мінестроне з непереварених овочів, салат з буряком, вермішеллю та зеленим горошком.
«Моя мама завуч, і я знаю що таке вчителі, їдальні, як запроваджується це все на різних рівнях. Освіта мені передалась з молоком матері. Я пам’ятаю себе, коли мені було років 12, мені ніколи не подобалась їжа у шкільній їдальні, я їв і плакав. Після перемоги у кулінарному шоу, я подумав про щось соціальне, я хочу змінити культуру харчування, яка йде від Радянського Союзу. Ми, українці, з’їдаємо за рік 600 мільйонів пачок майонезу і 1,3 мільярди пачок мівіни»,- пояснює кулінар Клопотенко.
На зустрічі були присутні керівники закладів освіти, підприємці, котрі надають послуги з харчування учнів, відповідальні особи за організацію харчування учнів у закладі освіти а також батьки.
Мама першокласника і п’ятикласника Татьяна Твардовська каже, що новим харчуванням її діти задоволені, адже хочуть не лише макаронів чи гречневої каші.
«Мої діти задоволені новим харчуванням, бо вони невибагливі, але чула багато скарг від інших батьків. Особисто мені подобається Євген Клопотенко, я знайома з його “творчістю”. Не думаю, що суттєво, якщо піднімуть ціну на харчування на кілька гривень. Головне щоб було смачніше і якісніше. Діти кажуть, що найбільше їм запам’ятались оладки на сніданок, вони хочуть чогось цікавого – не гречку чи макарони”, – каже Татьяна Твардовська.
Головний освітянин міста Ігор Максимчук зізнається, що впроваджувати нове меню непросто.
“Ми з паном Євгеном розуміли, шо неможливо одразу впровадити меню у всіх школах, тому наразі є 4 пілотні заклади: Угорницька школа, ліцей імені Романа Гурика, 3 школа і гімназія імені Шухевича, де це меню впроваджено в більшій мірі. Частково елементи харчування за Клопотенком впроваджено у всіх школах. Звісно, відкидати традиційні страви ми не будемо, адже є діти, які хочуть куштувати українську кухню. Наразі є проблема, адже треба більше коштів на якісніші продукти. Про це говорять і підприємці, але цього року ціну за харчування не будемо піднімати”, – каже директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук.