“Онкозахворювання у дітей – це не вирок”. У Франківську відзначають міжнародний день боротьби з раком у дітей

Автор: Людмила Баран

15 Лют, 2018 11:42

Поділитись публікацією
“Онкозахворювання у дітей – це не вирок”. У Франківську відзначають міжнародний день боротьби з раком у дітей

15 лютого відзначають Міжнародний день дитини, хворої на рак. З цієї нагоди в обласній дитячій лікарні влаштували прес-конференцію.

Читайте також: Як шахраї наживаються на онкохворих прикарпатських дітях (ФОТО)

Медики розповіли про становище з дитячими онкозахворюваннями в області. Щороку у 175 тисяч дітей по всьому світі діагностують рак. В Україні – 1000-1200 нових випадків злоякісних новоутворень.

Станом на 1 січня 2018-ого року у дитячого гематолога в Івано-Франківську під наглядом перебувають 93 дитини, а в онколога – 138. Заступниця головного лікаря ОДКЛ Лідія Матвіїв розповіла, що п’ять років тому в лікарні відкрили онкогематолонічне відділення. Щорічно через нього проходить понад 5 сотень пацієнтів. У відділенні є всі технічні засоби для діагностики онкозахворювань.

“Склалися стереотипи, що онкозахворювання у дітей – це вирок. Але при сучасних методах лікування, які є в нашій клініці, ми бачимо хороші результати. 80-90% дітей, які пройшли лікування мають шанс на одужання”, – сказала лікарка.

Існує дві програми закупівлі медикаментів. Перша – від Мінздоров’я, яка виділяє медикаменти за заявками, які надходять з регіонів. Друга – обласна програма “Здоров’я населення Прикарпаття”. Однак, за словами Матвіїв, коштів недостатньо, інформує “Галка”.

“Протягом 2017-ого року ми ще продовжуємо отримувати документи, які замовляли на 2016-ий рік”, – сказала Матвіїв.

Минулого року з державної програми отримали препаратів на 8 мільйонів гривень. За 150 тисяч гривень з місцевої програми на препарати супроводу. Ще на 350 тисяч гривень придбали медикаментів з допомогою благодійних фондів. Завідувачка відділення з онкогематології Алла Іваненко додала, що у відділення потрапляють діти від кількох місяців до 18 років. Всі вони потребують агресивного лікування хіміотерапією, променевою терапією та оперативних втручань.

“Хімія настільки токсична, веде до різних ускладнень. Бувають випадки, коли дитина просто не може пережити хімію”, – сказала Іваненко.

За її словами, хіміотерапію починають тільки у тому випадку, коли отримують підтвердження діагнозу після досліджень у закладах четвертого рівня. Є такі курси хіміотерапії, які надають лише у Києві. Тому пацієнтів часто направляють до ОХМАТДИТу, а потім опікуються ними у місцевій лікарні.

“Ми моніторимо дітей кожних шість годин, – сказала лікарка. – Персонал, який працює у відділі, знають кожний крок дитини. Цього року з відділення вже виписали 12 дітей.

“Успіх лікування залежить від своєчасної діагностики. Батьки мають бути уважними і пильними до своїх дітей. Якщо діти занедбані, приходять на пізніх стадіях, то вилікувати їх складніше”, – додала Матвіїв. Насторожити мають такі симптоми, як кволість, блідість, синці та пухлини на тілі, болі в кінцівках, втрата апетиту.