Онлайн-боротьба з раком шкіри: родимки прикарпатців безкоштовно перевірять на наявність меланом

Автор: Костинюк Олександр

14 Тра, 2021 14:09

Поділитись публікацією
Онлайн-боротьба з раком шкіри: родимки прикарпатців безкоштовно перевірять на наявність меланом

24 травняВсеукраїнський день боротьби з меланомою та іншими раками шкіри.

Читайте також: У 27 громадах Прикарпаття з’являться фахівці із супроводу ветеранів

Меланома – злоякісна і дуже агресивна пухлина шкіри. За статистикою, в Україні щороку помирає близько 1100 людей від раку шкіри. А через низьку обізнаність та несвоєчасну діагностику, на ранніх стадіях захворювання виявляється вкрай рідко. Коли хвороба вже прогресувала і запустилися незворотні процеси переродження родимки – як правило, тоді вже дуже важко допомогти людині одужати.

Але вчасне виявлення захворювання дає можливість повністю одужати (перша стадія – ймовірність повного одужання 95%). У групі підвищеного ризику – люди зі світлою шкірою, світлими очима, світлим або рудим волоссям, а також ті, у кого багато родимок на тілі та, якщо в когось з родичів був рак шкіри.

24-28 травня клініка “БРАСС” проведе онлайн соціальний захід, спрямований на раннє виявлення онкологічних захворювань шкіри. Його суть у тому, що кожен охочий може надіслати фото новоутвору шкіри (родимки або іншого), зробленого телефоном або фотоапаратом на адресу клініки – після отримання це фото буде проаналізовано лікарями-дерматологами клініки, в результаті чого пацієнт отримає рекомендацію, що йому робити далі (негайно звернутися до лікаря, спостерігати за новоутвором або бути спокійним).

У випадку виявлення родимок, які потребуватимуть більш детальної діагностики (дерматоскопії) – лікарі клініки зателефонують та запишуть на прийом до лікаря (в цьому випадку огляд також буде безкоштовним).

Вимоги до фотографії новоутвору:

  • Фото має бути зроблено при хорошому освітленні, бути чітким;
  • Роздільна здатність не менше 1980 х 1080 пікселів;
  • Обов’язково фотографування з прикладеною лінійкою (для того, щоб лікар зміг побачити реальний розмір новоутворення).

“Звернутися може будь-хто, в кого є родимки. Особливу увагу слід звернути на родимки, які з’являються за короткий проміжок часу, є темного кольору та не піднімаються над рівнем шкіри. Також людям, які отримували сонячні опіки в минулому, також тим, в кого по спадковості були онкологічні хвороби шкіри. Якщо Ви травмували новоутвір, особливо, якщо це супроводжувалося кровотечею”, – каже директор клініки “БРАСС”  Станіслав Онищук, пише “Галка”.

У результаті кожен, хто надіслав фото новоутворів, отримає інформацію:

  • чи підозрілий новоутвір, чи ні. Або чи становить він небезпеку для здоров’я та життя;
  • які є профілактичні заходи, або як вберегти себе від раку шкіри;
  • подальша тактика поводження з родимкою (чи можна засмагати), як можна уникнути подразнень, які можуть стати поштовхом до переродження родимки.

Мета заходів:

  1. Інформування громадян про небезпеку переродження звичайної родимки – в ракову пухлину. Визначення ознак, які сигналізують про те, що родимка є небезпечною і слід пройти додаткові обстеження.
  2. Перевірка родимок для того, щоб виявити рак шкіри на ранніх його стадіях, коли хворобу ще можна подолати.

Обстеження проводять лікарі клініки “БРАСС. Здорова шкіра” (лікар-дерматолог Гриник Христина Володимирівна, лікар-хірург Колодій Дмитро Ярославович, лікар-дерматовенеролог Ковалюк Андрій Михайлович, лікар-дерматовенеролог Басюк-Луцька Оксана Євгенівна).

Для того, щоб пройти діагностику, потрібно надіслати фото одним зі способів:

  • На електронну адресу [email protected]
  • На телефонний номер viber 0987830600
  • На Facebook Messenger Косметологічна клініка «БРАСС. Здорова шкіра».

Період проведення соціального проекту – з 24 травня (понеділок) по 28 травня (п’ятниця) 2021 року. Фото потрібно надіслати будь-яким з вказаних способів не пізніше 28 травня. Фото, надіслані до початку проєкту, будуть опрацьовані, починаючи з першого дня – тобто, Ви можете надіслати фото і раніше, але відповідь прийде не раніше 24-го травня.

Через значне навантаження під час роботи проєкту, можлива затримка у швидкості відповідей, однак орієнтовний час відповіді становитиме 1-3 робочі дні.