Оновлена шопка біля ратуші запрошує франківців

Автор: Турій Роман

07 Jan, 2019 12:21

Оновлена шопка біля ратуші запрошує франківців

Відомий франківський художник, дизайнер та музикант Ярема Стецик закликав переосмислити культуру символічних прикрас до дня народження Христа.

Читайте також: Діти з інвалідністю створили у Франківську "Хатинку любові" (ФОТО)

Художник презентував у мережі цьогорічну шопку, яка традиційно на час Різдвяних свят встановлена біля міської ратуші у Франківську.

Цього року шопка “Єрусалим Франківський” по-особливому світиться, пише Курс.

Ярема Стецик звернув увагу франківців на те, що в місті культура символічних прикрас до дня народження Христа сміливо розвивається.

“Красоти стають більш життєвими, новими, мають бути найновішими. Шопку в кожу хату, під’їзд. Добре би думати про наступний рік – як то Різдво могло би бути в нинішніх реаліях? Де воно? – в гаражі? на складі пошти? в майстерні? в паливній кімнаті, на горищі? Де у нас зараз є ненайдосконаліші місця в житті, де ми приготували Йому місце і чи є в нашому світі це місце? Що у ньому є? Де всьо наше? – наш бардачок напрягів, який ми ніяк не винесемо, щоб дати місце переможцю над напрягом?” – пропонує замислитися над сенсом Різдва і дати собі відповіді на ці запитання Стецик.

Природно, що такий дискурс мав би спонукати переглянути усталену ритуально-прикрашальну подачу свята і привнести нові сенси.

“Запрошую розробляти свої композиції в шопку біля ратуші не тільки до Різдва. Можна до Стрітення чи навіть до вашого дня народження”, – ангажує франківців художник.

Ярема Стецик чекає, щоби зголосилися ті, хто наважиться по-новому показати Різдво.

“Хто готовий зробити композицію (скульптури) зі сміття, або з передвиборчих афіш, або з “куплюволосся”, або з розданих флаєрів на стометрівці – активуйтесь. Чи театр тіней, чи ще які… Можуть бути нерелігійні організації. Запрошую в майбутнє”, – мотивує Стецик.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry