ОПОРА просить прикарпатську поліцію перевірити білборди чотирьох кандидатів (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

18 Січ, 2019 08:14

ОПОРА просить прикарпатську поліцію перевірити білборди чотирьох кандидатів (ФОТО)

Спостерігачі ОПОРИ на Івано-Франківщині зафіксували білборди зареєстрованих кандидатів у Президенти Євгенія Мураєва, Анатолія Гриценка, Ігоря Шевченка та Андрія Садового без вихідних даних.

Читайте також: Шевченко повіз Буджака оцінити наслідки негоди на Прикарпатті (ВІДЕО)

Також наразі невідомо, з яких джерел могли оплачуватися ці агітаційні матеріали без відповідної інформації про тираж, замовника та виробника. ОПОРА звернулась із цього приводу до поліції.

Білборди з матеріалами агітаційного змісту за кандидатів у Президенти Євгенія Мураєва (Тисмениця, округ №84) та за Анатолія Гриценка (Івано-Франківськ, округ №83), зафіксовані 16 січня, не містять передбачених виборчим законодавством вихідних даних: інформацію про установу, яка здійснила друк, тираж, відповідального за випуск та замовника. Крім того, наразі нічого невідомо про створення передвиборних фондів цих кандидатів, за кошти яких мала бути оплачена ця агітація, інформує прес-служба громадського спостереження ОПОРА на Прикарпатті.

Також 15 січня в Івано-Франківську зафіксували білборд кандидата у Президенти Ігоря Шевченка з матеріалами агітаційного змісту, який містив необхідні вихідні дані, але у спостерігачів виникли питання щодо коштів, за які оплачено дану агітацію. Адже про створення передвиборного фонду Ігоря Шевченка зараз також нічого не відомо.

Спостерігачі звернулися до поліції, щоб перевірити усі три факти.

“Мураєв та Гриценко зареєстровані кандидатами у Президенти України 15 січня, тож, згідно із Законом “Про вибори Президента України”, агітація за них розпочалася наступного після реєстрації дня – 16 січня. Агітація за Ігоря Шевченка розпочалася ще 5 січня, адже його зареєстрували кандидатом 4 січня”, – зазначив координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

За його словами, усі друковані матеріали зі згадками про кандидатів, та які спонукають виборців голосувати за них, розміщені у публічному просторі наступного дня після реєстрації кандидатів ЦВК, містять ознаки передвиборної агітації цих кандидатів та повинні відповідати вимогам згаданого Закону. Щодо білбордів Гриценка та Мураєва, які не містять вихідних даних, частина 16 статті 64 цього Закону забороняє друк та розповсюдження агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж та іншої необхідної інформації.

“Водночас частина 4 статті 58 цього Закону передбачає, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, для цілей, визначених цим Законом, та коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України. На сьогоднішній день невідомо про факт утворення передвиборних фондів трьох вищезгаданих кандидатів, тому ОПОРА звернулася до поліції, щоб з’ясувати чи оплачувалась відповідна агітація за кошти передвиборного фонду”, – підкреслив він.

У заявах до поліції спостерігачі ОПОРИ попросили також перевірити вищезгадані факти відповідно до статті 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами громадянином, підприємствами-розповсюджувачами реклами.

Раніше ОПОРА вже зверталася до поліції через білборди кандидата Андрія Садового. Спостерігачі на Прикарпатті 10 та 11 січня зафіксували білборди із написом “Андрій Садовий. Наступ 2019” з ознаками агітації, але без передбачених законодавством вихідних даних. За цими фактами представники ОПОРИ у Коломиї, Івано-Франківську, Надвірній та Калуші подали відповідні звернення у поліцію.

Головне фото ілюстративне.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry