Опустилась на висоту 3 800 метрів: франківська альпіністка розповіла про труднощі на Евересті

Автор: Застава Максим

06 May, 2021 08:52

Опустилась на висоту 3 800 метрів: франківська альпіністка розповіла про труднощі на Евересті

Як інформувала “Галка”, франківська альпіністка Христина Мохнацька підкорює Еверест – найвищу вершину Землі. Мандрівниця націлилась на кілька рекордів.

Читайте також: Франківка за понад 100 тисяч партнерських доларів вирушає на Еверест за рекордами (ФОТО)

Про підкорення Евересту без використання додаткового кисню Мохнацька розповіла в ефірі Громадського радіо.

«Зараз я знаходжуся на висоті 3 800 метрів… я сюди опустилася після шаленої акліматизації на висоті 7 200. Опустилася заради того, щоби трішки відпочити та подихати деревами, трішки відновити свої легені, тому що на 7 200 я не користувалася киснем, і трішки зараз треба відпочити та через дощ у нас трошки зіпсувалася погода, прийшов циклон у Гімалаї й потрібно до тижня часу трошки почекати», — каже Мохнацька.

Альпіністка також розповіла, що й надалі намагатиметься здійснити підйом на вершину без використання додаткового кисню.

«На 7 200 я почувала себе добре, я спала на цій висоті, ну і звичайно я, і мої шерпи візьмемо балони з киснем, візьмемо маски, для того, щоб, якщо мій організм не захоче йти без кисню, я звичайно використаю кисень», – пояснює мандрівниця.

До слова, якщо Христина Мохнацька підкорить Еверест без використання додаткового кисню — вона стане першою українкою, якій це вдасться.

«Піднятися на Еверест із киснем — це 40% роботи, піднятися без кисню — це 100%. Як для організму, так і морально, так і фізично, особливо для легень, це величезне випробування, я вважаю, що це дуже великий подвиг, і якщо я це зроблю, звичайно я буду дуже пишатися своїм організмом», — наголосила Мохнацька.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry