Оренда квартири: як правильно укладати договір?

Автор: Застава Максим

29 Apr, 2021 10:12

Поділитись публікацією
Оренда квартири: як правильно укладати договір?

Ви знайшли квартиру, яку хочете орендувати, перевірили її власника, оглянули саме житло і вам усе сподобалося? Тепер настав час укласти договір оренди. Якщо ви винаймаєте квартиру на тривалий проміжок часу, без цього документу не обійтися, адже він допоможе вберегти себе від різних проблем у майбутньому.

Як правильно укладати договір оренди?

Довгострокова оренда квартир Івано-Франківськ вимагає підписання спеціального договору. Він укладається в простій формі, повинен мати письмовий вигляд та не потребує державної реєстрації чи засвідчення нотаріуса. Саме тому ви можете самостійно знайти квартиру за допомогою сервісу типу OLX і підписати договір без спеціаліста.

Якщо ви все-таки користуєтеся послугами рієлтора, представник агентства буде виступати в якості третьої сторони, яка засвідчує документ. Перед оплатою роботи фахівця перевірте, чи має він право надавати такі послуги: рієлтор повинен показати ліцензію.

В договорі оренди прописуються такі моменти:

  • сам предмет (житло);
  • місце розташування квартири з повною адресою;
  • обов’язки та права орендаря та орендодавця;
  • терміни сплати орендної плати;
  • сума орендної плати;
  • фінансові зобов’язання щодо комунальних платежів;
  • дані паспорту орендаря та орендодавця;
  • документи, які засвідчують, що квартира належить орендодавцю.

Якщо є інші власники житла, потрібно отримати від них письмову згоду на здачу квартири в оренду.

Окремо в договорі описується, в якому стані здається житло, які техніка та меблі знаходяться в ньому. Орендарю необхідно звернути увагу на всі деталі: наприклад, погано прикручені дверцята чи кран, що протікає. Також в документі прописуються штрафи, які повинен оплатити орендар, якщо майно господаря буде зіпсоване.

Що варто перевірити до того, як підписувати договір?

Перед підписанням паперів перевірте всі паспортні дані господаря квартири. Передивіться документи, які засвідчують, що саме він є власником житла. Потрібно попросити показати довідку про всіх прописаних у квартирі людей, щоб вберегти себе від проблем у майбутньому.

Варто перевірити, чи немає у господаря заборгованості за комунальними платежами, адже в більшості випадків оплата лягає на плечі орендаря. Щоб не сталося непорозумінь, обговоріть момент, коли господар буде відвідувати житло. А якщо у вас є домашні тварини, які будуть жити з вами, скажіть про це заздалегідь: потрібно отримати згоду власника квартири.

*на правах реклами