Організатора “схеми” на будівництві школи у Чукалівці підозрюють у розкраданні 14,8 мільйона гривень – НАБУ

Автор: Андрій Макітра

08 Бер, 2024 18:28

Поділитись публікацією
Організатора “схеми” на будівництві школи у Чукалівці підозрюють у розкраданні 14,8 мільйона гривень – НАБУ

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру підприємцю, якого вважають організатором заволодіння понад 14,8 мільйона гривень при будівництві школи у селі Чукалівка Івано-Франківської області. Це вже третій підозрюваний у справі.

Про це інформує Галка з посиланням на сайт НАБУ.

Як раніше писала Галка, двом іншим учасникам, ексдиректору Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області та директору будівельної компанії, про підозру повідомили у вересні 2023 року.

Дії організатора кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 27 КК України (організація, керування підготовкою чи вчиненням кримінального правопорушення)

Слідство встановило, що у 2021 році Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області за результатами відкритого конкурсу уклало договір з підконтрольною директору УКБ компанією на будівництво навчально-виховного комплексу у селі Чукалівка в межах державної програми «Велике будівництво» на загальну суму 45,6 мільйона гривень.

У вересні 2022 року у зв’язку з припинення діяльності УКБ об’єкт будівництва передали до Івано-Франківської міської ради та провели коригування проєктно-кошторисної документації.

“До нашої громади потрапила ця славнозвісна сумна початкова школа, яка вкрай необхідна жителям Чукалівки. Коли ми почали її перевіряти, то не було обсягу виконаних робіт. І ми цією комісією вирішили, що не можемо її прийняти”, — пояснював у червні 2023 року заступник голови Івано-Франківська Віталій Федорів.

Як з’ясувало слідство, УКБ встигло перерахувати підконтрольній компанії 33,6 мільйона гривень за роботи, виконання яких сторони зафіксували відповідними актами та довідками. Насправді ж роботи виконали лише частково, а решта, на суму понад 14,8 мільйона гривень, так і залишилась на папері.

Правоохоронці стверджують, що учасники оборудки надалі заволоділи коштами та перевели в готівку через підконтрольні організації.

Читайте також: УКБ роз'яснило як відбирає підрядників на мільйони євро від НЕФКО

Теги: