Міська рада запропонувала Ощадбанку не заощаджувати на оренді

Автор: Турій Роман

13 Тра, 2014 14:16

Поділитись публікацією
Міська рада запропонувала Ощадбанку не заощаджувати на оренді

Депутати міської ради своїм рішенням від  18 жовтня 2013 року № 1237-38 визнали таким, що втратив чинність п.3 рішення міської ради від 30 липня 2009 року «Про оренду та безоплатне користування (позичку) об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська», згідно якого була встановлена пільгова ставка за оренду нежитлових приміщень для  АТ «Ощадбанк».

Читайте також: Від початку року на Прикарпатті виявили 20 віртуальних злочинців, - керівник кіберполіції в області

На виконання цього рішення  Фондом комунальної власності територіальної громади міста було підготовлено Угоди про внесення змін до договорів оренди нежитлових приміщень і супровідним листом було направлено їх для підписання в АТ «Ощадбанк».

Однак керівництво АТ «Ощадбанк» направлені Угоди не підписало.

В зв’язку з цим, Фонд комунальної власності звернувся до юридичного відділу виконавчого комітету міської ради, аби до Господарського суду були подані позовні заяви про спонукання орендаря до примусового підписання угод про внесення змін до договорів оренди нежитлових приміщень.

Як повідомили виданню www.galka.if.ua в «Ощадбанку», вони не згідні платити нову оренду ставку, адже підписаний договір оренди ще не завершився.

«Насправді, дійсно, одностороннє внесення змін до договору про оренду не допускається. Проте в договорі є пункт про те що орендна ставка може бути змінена за погодженням сторін у випадку зміни методики розрахунку орендної плати. Була замінена методика розрахунку, тому і повинні бути внесені зміни до договору про оренду», – про це в коментарі www.galka.if.ua повідомив Ігор Гриненько, начальник відділу оренди Фонду комунальної власності міста.

За його словами, розмір орендної ставки для «Ощадбанку» має бути змінений із 5% до 40%.

«Це дуже суттєве подорожчання, з яким ми не погоджуємося. Воно може спричинити до закриття наших філій, оскільки їх робота стане нерентабельною. В першу чергу будуть страждати споживачі. Будемо тоді підтримувати «Сбербанк Росії», – говорить Олександра Мороз, заступник начальника філії АТ «Ощадбанк» в області.

Окрім того, вона наголошує, що «Ощадбанк» є державним банком.

«У нас всі платежі здійснюються безкоштовно, а нам піднімають орендну плату. Ми вважаємо, що не актуально в такий складний період, який є сьогодні в державі, піднімати ставку. Саме тому сьогодні ми судимося», – каже Олександра Мороз.