“Основне – зношеність обладнання”, – у Держпраці назвали попередню причину аварії на Бурштинській ТЕС

Автор: Турій Роман

29 Лис, 2021 17:46

Поділитись публікацією
“Основне – зношеність обладнання”, – у Держпраці назвали попередню причину аварії на Бурштинській ТЕС
Через вибух на Бурштинській ТЕС ввечері 28 листопада, який стався у зв’язку із розгерметизацією екранної труби на одному з енергоблоків, значні опіки отримали четверо працівників станції, двоє з них у важкому стані.

Читайте також: Обласна рада виділила додаткові 10 мільйонів на захист фортифікаційних споруд Донеччини

У зв’язку з цією подією в Івано-Франківській ОДА ввечері 29 листопада провели позачергове засідання комісії техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук зазначила, що тут зібралися, бо владі потрібно з’ясувати обставини аварії, інформує “Галка”.

Начальник УДСНС в області Володимир Чернецький зазначив, що остання планова планова перевірка Бурштинської ТЕС відбулася у 2018 році, позапланова – у 2020 році. Основними невиконаними заходами після перевірок є необлаштування теплоелектростанції системою раннього виявлення пожеж, також  об’єкт не в повній мірі обладнаний системою автоматичного сповіщення про пожежу працівників.

Він додав, що за останні місяці на Бурштинській ТЕС виникло три надзвичайні події – 18.08 була масштабна пожежа, також 28.11 стався викид газової суміші, а в ніч на 29 листопада – пожежа кабелів.

Чернецький наголосив, що востаннє схожі інциденти на Бурштинській ТЕС були ще у 2008 році. Він нагадав, що на об’єкті з 2020 року немає державної пожежної охорони – її відмовилися фінансувати у ДТЕК Бурштинська ТЕС. Через це, за його словами, погіршився стан протипожежної профілактики та попередження загорянь.

Також Чернецький додав, що на пожежу в ніч на 29 листопада рятувальників не хотіли впускати на територію теплоелектростанції.

“Інформація про розрив екранної труби надійшла від диспетчера обласного центру медицини катастроф тільки через 38 хвилин. У мене є пропозиції – відповідно до постанови Кабміну … забезпечити державну протипожежну охорону, відремонтувати протипожежне водопостачання, забезпечити доступ рятувальників до об’єкту, їхніх навчань на території Бурштинської ТЕС”, – сказав Чернецький.

Присутній на засіданні представник УСБУ зазначив, що їхні фахівці фіксували негативні фактори, які спостерігаються після розпуску державної протипожежної охорони на об’єкті критичної інфраструктури. Про це двічі попереджували керівників Бурштинської ТЕС, але це не дало результатів.

Директор Бурштинської ТЕС Валерій Хом’яков зазначив, що після аварії ввечері 28 листопада, пожежі в ніч на 29 листопада не було, тому попросив не вживати такі терміни. Розповів, що рятувальників викликав інженер з охорони праці, хоча не мав на це повноважень. Також він наголосив, що перед цим відбувся викид пари під тиском 150 атмосфер, але це не був вибух.

“Як ви сказали, дійсно від вашої посадової особи був виклик. Що є пожежа, “приїжджайте”. Потім був інший дзвінок – “де машини?” Тому прибули підрозділи ДСНС. Хочу ще раз наголосити, що невчасне інформування ДСНС може мати катострофічні наслідки. Притримування чи невчасне передавання інформації може мати критичне значення”, – наголосив у відповідь Володимир Чернецький.

Хом’яков доповнив, що на станції створили комісію, яка встановить причини інциденту. Завтра після ремонту планують знову запустити проблемний енергоблок №7.

Т.в.о. начальника управління Держпраці в області Роман Смага оголосив попередні висновки комісії, що розслідує інцидент.

“Основна причина, яку ми бачимо – зношеність обладнання. Те обладнання, яке вийшло з ладу, яке вирвало – 60-их років випуску”, – сказав Смага.

Він нагадав, що на Бурштинській ТЕС у 2019 році були три нещасні випадки, ще один у 2020 році, за цей час загинули двоє людей. Розслідування останнього інциденту планують завершити через три тижні.

Комісія ТЕБ і НС проголосувала за пропозиції від Володимира Чернецького.
До слова, поліція відкрила кримінальне провадження за ст 272, ч.2 ККУ – порушення правил безпеки під час виконання робіт, що спричинило важкі наслідки.