«Особливий статус» Донецької та Луганської області: здача території чи крок до миру
12 Вер, 2014 08:42
Новий закон про особливий статус Донецької та Луганської області не буде мати нічого спільного із федералізацію.
Читайте також: Придбані волонтерами британські бронемашини «Spartan» вже в дорозі до України (ФОТО)
Про це заявила нардеп Ірина Геращенко уповноважений Президента з врегулювання ситуації на Донбасі.
Вона відзначила, що закон про «особливий статус» напрацьовується і вже наступного тижня може бути внесений для обговорення у Верховну Раду.
Геращенко нагадала, що прийняття закону про «особливий статус» Донецької та Луганської області передбачений «мінським протоколом», який був підписаний 5 вересня. Окрім того, Президент Петро Порошенко в одному із своїх звернень попросив народних депутатів підтримати закон про «особливий статус», коли він з’явиться у парламенті, оскільки дозволить припинити війну.
Разом із тим, відомо, що лідери терористичних організацій ДНР і ЛНР уже не хочуть особливого статусу, і вимагають від’єднання від України. Зокрема, про це заявив Олександр Захарченко, який називає себе прем’єром ДНР. За його словами, у цьому разі ДНР вибрало би дружні та партнерські стосунки із Росією.
Окрім того, радник Президента Юрій Луценко заявив про те, що Луганську область, які він назвав Лугандоном, ізолюють від решти України.
«Зараз йде демаркація позицій, які займають українські війська і які на сьогоднішній день українські війська не можуть зайняти», – відзначив політик.
У зв’язку із цією заявою представники партії «Батьківщина» звернулися до Президента Петра Порошенка з вимогою роз’яснити слова свого радника і пояснити, чи це його власна позиція, чи офіційна. У «Батьківщині» вважають, що зі слів Луценка випливає, що офіційний Київ хоче здати дві області, оскільки терміна «демаркація» передбачає встановлення кордонами між двома державами.
Проте Порошенко заявив, що Україна – це унітарна держава, цілісною вона і залишиться.