Особливості вибору зимової гуми, в залежності від погодних умов

30 Jun, 2021 18:02

Поділитись публікацією
Особливості вибору зимової гуми, в залежності від погодних умов

Зимові шини є важливою частиною забезпечення комфорту та безпеки на автомобільних дорогах. Пізньої осені кожен автовласник починає замислюватися про придбання зимової гуми.

Вирішуючи здійснити дороге замовлення, потрібно спочатку оглянути покришки, які залишилися з минулих сезонів. Загальноприйнятий час експлуатації зимових шин від іменитих виробників становить 4–5 років.

Перед тим як використовувати старі шини, потрібно їх ретельно оглянути. Глибина канав протектору повинна бути 4–8 мм, при цьому гума повинна бути без явних тріщин та інших дефектів. Якщо ж старі покришки не відповідають зазначеним вимогам, вам потрібно терміново купувати нові шини. Інтернет-магазин Асканія Шина якраз пропонує широкий асортимент зимової гуми на легкові автомобілі, позашляховики, мікроавтобуси, вантажний транспорт та спецтехніку. В каталозі на сайті https://ascania-shina.com/ua/disci кожен автовласник зможе підібрати підходящі шини за прийнятною ціною зі швидкою доставкою до будь-якого міста України.

Які шини обрати для конкретних погодних умов

Обираючи зимову гуму для свого авто, потрібно звертати особливу увагу на 2 фактори:

  • погодні умови вашого регіону в зимовий період часу;
  • тип місцевості, по якому ви найчастіше їздите (міська, сільська, бездоріжжя, траса).

Міські дороги очищають від снігу, посипають піском, сіллю або спеціальними розчинами, тому жителі міст зазвичай вибирають середньоєвропейський тип покришок — нешиповані.

Автомобільні траси в Україні покриваються снігом, через це безпека руху знаходиться під загрозою. Для засніжених доріг оптимально підходить шипована зимова гума з асиметрично спрямованими малюнками протекторів.

Спеціальне маркування (Inside, Outside) дозволяє обрати покришки для будь-яких погодних умов. Ефективне керування транспортним засобом на асфальті забезпечується зовнішньою частиною, а внутрішня сторона відповідає за безпеку руху по засніженій трасі. Спеціальні відводи на асиметричному протекторі відмінно видаляють з-під коліс воду та мокрий сніг, при цьому збільшується площа контакту покришки з поверхнею дороги.

Для суворої зими найбільш оптимально підходить шипована гума. Завдяки спеціальній структурі їзда по льоду та утрамбованному снігу є абсолютно безпечною. Колеса з шипованими покришками мають поліпшене зчеплення з трасою, завдяки чому керувати транспортним засобом легко, а гальмування є більш коротким та безпечним.

Недоліки шипованих покришок

Незважаючи на високі експлуатаційні характеристики, шиповані шини мають кілька недоліків:

  • при русі по асфальту в салоні чується шум;
  • гальмовий шлях на сухих дорогах трохи збільшений;
  • більш важке управління при їзді на мокрому асфальті;
  • через 4–5 років випадає більшість шипів.

Так чи інакше, всі ці недоліки компенсуються безпекою руху, оскільки в зимовий час ризик стати учасником ДТП підвищується в рази. Тим більше якщо міняти шини при зміні погодних умов, то їзда буде комфортною та абсолютно безпечною!