Основна задача діуретиків – вивід з організму солей та рідини. Їх застосовують при лікуванні багатьох хвороб.
Лікарі призначають діуретики при:
- нирковій та серцевій недостатності;
- захворюваннях легень;
- цирозі печінки;
- отруєннях;
- високому тиску тощо.
Ознайомитися з інструкцією, показаннями або вибрати найближчу аптеку з прийнятними цінами допоможе медична інформаційна система Аптека 9-1-1.
Особливості дії кожної з групи ліків
Всі сечогінні препарати ділять на такі групи. Тіазидні, петлеві та калійзберігаючі. Кожен із засобів має свій механізм дії та складові, тому не можна самостійно призначати їх використання. Це може зробити спеціаліст, оглянувши пацієнта, та отримавши результати аналізів.
Частіше за все застосовуються тіазидні сечогінні. Вони мають яскраво виражену дію. Але при перевищенні доз або тривалому використанні організм втрачає калій. Це дуже небезпечно для організму. В той же час підвищується вміст холестерину, що може призвести до атеросклерозу в майбутньому.
Побічна дія є і у петлевих засобів. Зазвичай їх використовують при критичних станах. Наприклад, набряк легень чи гіпертонічний криз. Певні складові можуть призвести до вкрай негативних ситуацій, особливо якщо у пацієнта є супутні захворювання.
Калійзберігаючі препарати не призводять до виведення калію з організму. Але його надлишок також дуже небезпечний. Перенасиченість калієм здатна призвести до аритмії.
Прийом тільки після консультації зі спеціалістом
Не варто ризикувати власним здоров’ям, самостійно вибираючи ліки. Незважаючи на схожість дії всіх діуретиків, вони запускають в організмі різні процеси. Склад у кожного з препаратів свій, а безконтрольне потрапляння деяких складових може призвести до побічних реакцій.
Негативні реакції яскраво проявляються, якщо є супутні розлади (діабет чи інші хвороби) або в похилому віці. Медична інформаційна система apteka911 дозволяє дізнатися про показання та протипоказання препарату, але призначити їх використання може лише спеціаліст.