Освіта, медицина, спорт: в Івано-Франківську презентували програму партії УДАР (ФОТО)

10 Sep, 2020 13:36

Поділитись публікацією
Освіта, медицина, спорт: в Івано-Франківську презентували програму партії УДАР (ФОТО)

Десятого вересня в Івано-Франківську презентували програму партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» на Прикарпатті.

Читайте також: Вибори президента та масштабні плани: ДЮФЛІФ святкує перший ювілей (ФОТО)

Команда визначила освіту, медицину та спорт пріоритетними галузями діяльності для розвитку громад області. Будівництво інфраструктурних об‘єктів, кажуть УДАРівці, є не менш важливим, але необхідно дбати і про комфортне життя та розвиток кожної особистості в довгостроковій перспективі.

Як наголосив лідер УДАРу в Івано-Франківській області Юрій Соловей, партія повертається в політику і братиме активну участь у місцевих виборах, інформує «Галка».

«Партія завжди стояла на патріотичних позиціях. Завдяки УДАРу в 2014 році у Верховній Раді сформувалася проукраїнська більшість. УДАР і надалі залишається проукраїнською правоцентриською силою. На регіональному рівні ми не просто говоримо, що хочемо щось змінити, а кажемо конкретно про наші пріоритети: це освіта, спорт і медицина», – зауважив Соловей.

Директор «Зеленого господарства» та член команди УДАРу на Прикарпатті Ярослав Дарвай зазначив, що освіта, медицина і спорт – це три кити, на яких буде базуватися майбутнє.

УДАРівці пропонують щорічно спрямовувати не менше 45% бюджету розвитку Івано-Франківської області на оновлення та будівництво освітніх закладів. У бюджеті розвитку на 2020 рік на цю сферу було передбачено 39,8%. Важливий пункт програми – закупівля для освітян 3% житла, яке щорічно здається в новобудовах.

Також пропонують виділяти кошти на новітні технології під час аудиторного та дистанційного навчання.

«Ми бачимо успіх Прикарпаття не у фасадах, дворах і бруківках, а у розвиненій освіті та високодосвідчених людях. Крім дошкільної, позашкільної та шкільної освіти, треба повернути славу Прикарпаттю як студентському краю», – наголосив Юрій Соловей.

У сфері медицини УДАРівці пропонують виділяти не менше 20% бюджету розвитку Івано-Франківської області на оновлення лікарень та поліклінік. Для порівняння, на 2020 рік по цій статті передбачено 15,9% витрат.

Медпрацівникам планують закуповувати із бюджету 2% житла, яке щорічно здають у новобудовах Прикарпаття. Крім того, за кошти обласного бюджету пропонують купувати для кожного прикарпатського медика страховий поліс з максимальним рівнем покриття страхових витрат.

«Другий пріоритет – розвиток медицини. Починаючи з будівництва сучасних лікарень, яку зараз потребує і обласний центр й інші райони, й закінчуючи страховками для усіх працівників медицини. Кожен медпрацівник (не тільки лікар) має мати повний страховий поліс, бо саме вони – на передовій боротьби з коронавірусом та іншими хворобами», – додає Соловей.

На розвиток спортивної інфраструктури програма партії УДАР передбачає спрямування не менше 10% бюджету розвитку області (у бюджеті на 2020 рік – 6,3%), а також щорічне виділення із облбюджету 1200 грн на заняття спортом кожній дитині у віці від 5 до 17 років включно. Також 2% житла, яке здається в новобудовах області, команда УДАР пропонує щорічно спрямовувати на підтримку тренерів і спортсменів.

«Спорт впливає на виховання кожної людини. Я знаю, як це, коли простий тренер чи спортсмен не може нічого добитися, бо їм часто все дістається все по залишковому принципу. Потрібно розвивати спорт. Прикарпаття – єдина область в Україні, яка не має спорткомплексу. Це неправильно», – каже директор Тисменицької ДЮСШ та депутат трьох скликань Тисменицької райради Ігор Іванишин.

Окрім пріоритетних галузей, члени УДАРу також обіцяють розвивати культуру та інші галузі.

*На правах промо