Отець з передової: Івано-франківський протоієрей УПЦ Московського патріархату повернувся з зони АТО

Автор: Турій Роман

28 Aug, 2014 16:29

Поділитись публікацією
Отець з передової: Івано-франківський протоієрей УПЦ Московського патріархату повернувся з зони АТО

 Протоієрей Української православної цервки Московського патріархату Валерій Жигуць днями повернувся з Донбасу. Там, більше місяця, у якості військового капелана духовно підтримував борців за незалежність і неподільність України.

 Священнослужитель добровольцем призвався у 39-тий батальйон тероборони, більш відомий як “Дніпро-1”. Жигуць зізнається – доводилося і бліндажі копати і займатися іншою не духовною роботою. На базі свого батальйону Валерій облаштував каплицю для богослужінь. Тож очікувано найбільше часу забирала моральна підтримка вояків. Для цього не раз виїжджав і на передову.

“Часто мені давали охорону, і я їздив по блок-постах. Хлопці сповідалися, причащалися просто у полі, під деревами. Я привозив їм святої води. Це дуже важливо для них, щоб захисники бачили, що з ними Бог, з ними правда – і вони відчували, що захищають батьків і свою Батьківщину. “

До речі їдучи на Донбас, військовий капелан привіз з собою чимало гуманітарної допомоги воякам. Її розвозив різним підрозділам, зокрема і івано-франківському 5 територіальному батальйону. В організації візиту в зону АТО протоієрею Валерію сприяв керуючий Івано-Франківською та Коломийською єпархією УПЦ Московського патріархату Пантелеймон. Він його ж і благословив на цю місію. Тому отець переконує – незважаючи на різні розмови, церква УПЦ МП, як і годиться громадянам України – з армією.

Наразі Валерій Жигуць в Івано-Франківську знову проводить Служби Божі у своєму храмі. Однак зізнається – має намір через кілька тижнів знову відбути у зону АТО.

Теги: