ОВК у Надвірній прогнала спостерігача, який зафіксував порушення (ВІДЕО)

Автор: Людмила Баран

30 Oct, 2014 17:34

ОВК у Надвірній прогнала спостерігача, який зафіксував порушення (ВІДЕО)

Окружна виборча комісія №87 не хотіла помічати порушень з боку дільничної комісії. ОВК видалила зі свого засідання спостерігача.

Читайте також: Громадянська мережа ОПОРА готова до перших виборів ОТГ на Прикарпатті

27 жовтня, ОВК №87 з центром у Надвірній  позбавила спостерігача ОПОРИ права бути присутнім на засіданні, на якому відбувається встановлення підсумків голосування у відповідному виборчому окрузі. Про це повідомляє громадянська мережа Опора.

“Видалення з засідання ОВК пов’язуємо з тим, що члени ОВК були невдоволені регулярним приверненням спостерігачем їхньої уваги до того, що ДВК транспортують протоколи про підрахунок голосів на виборчих дільницях у незапакованих спеціальних пакетах”, – пояснює Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Прикарпатті.

Крім того, спостерігач зафіксував на відео те, як ОВК не хоче помічати факту незаклеєного пакета з протоколами про підрахунок голосів.

ОВК також ігнорує вимоги законодавства про відкритість і публічність виборчого процесу та право спостерігача чи представника ЗМІ бути присутнім на засіданні виборчої комісії.

29 жовтня, прийшовши до ОВК, представник ОПОРИ не змогла безперешкодно потрапити у приміщення ОВК, оскільки воно була зачиненим, бо за словами заступниці голови ОВК, комісія хотіла поговорити між собою без свідків.

Такі дії комісії прямо суперечать вимогам законодавства, оскільки виборчі комісії не можуть проводити закритих засідань, а всім, кому законом надано правом присутності на засіданням виборчих комісій, це право має бути забезпеченим.

Крім того, під час перерахунку окружною виборчою комісією голосів виборців, які проголосували на виборчій дільниці №260486 (м. Делятин, Яремчанської міської ради) спостерігач звернула увагу на схожість підписів різних виборців на контрольних талонах бюлетенів.

На фото можна побачити, що різні виборці (визначено за вказаними номерами у виборчому списку) скористалися майже однаковим підписом.

Іншим дивним збігом обставин є те, що підпис та ініціали члена ДВК №260486 в уточнених протоколах про підрахунок голосів відрізняються одне від одного. По даних фактах спостерігач звернулася з заявою до ОВК, у якій просить повідомити компетентні органи про дані факти. Це та сама дільниця, де ОПОРА виявила факт вкидання бюлетенів.

Рішення ОВК про незаконне, на думку ОПОРИ, видалення з засідання спостерігач оскаржив в окружному адміністративному суді. Сьогодні, 30 жовтня суд визнав відповідне рішення ОВК №87 незаконним та скасував його, визнавши, що спостерігач діяв у межах своїх повноважень і члени ОВК не мали права видаляти спостерігача зі свого засідання.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry