“Ozon development”: ми виходимо на ринок нерухомості

Автор: Зелінська Тетяна

19 Чер, 2020 19:11

Поділитись публікацією
“Ozon development”: ми виходимо на ринок нерухомості

“Ozon development” виходить на ринок Івано-Франківська з інноваційними та енергоефективними будівельними проєктами, опираючись на  міжнародні тренди в галузі девелопменту.

Олег ШЕРЕМЕТА – добре відоме ім’я в Івано-Франківську.  Лікар, науковець, кандидат медичних наук, підприємець, співзасновник та співвласник успішних бізнес-проєктів у галузі медицини та громадського харчування. А зовсім нещодавно разом із колегами заснував будівельну компанію “Ozon development”.

В інтерв’ю ми поспілкувалися про все: про реформу медицини і про ресторанний бізнес у час кризи, про рішення вийти на ринок  нерухомості Прикарпаття,  про принципи в житті та на роботі, а також розпиталися, які нові будівельні проєкти появляться найближчим часом  під брендом “Ozon development”.

Олеже, розпочнемо інтерв’ю з актуального для кожного українця питання – здоров’я і  реформа вітчизняної медицини. Ви, як лікар і підприємець,  як оцінюєте хід реформування медичної  галузі, які досягнення назвете на даний момент?

Добрим є те, що стара система почала ламатися і  почали вибудовуватися позитивні тенденції у медичній галузі. За пацієнта зараз  відбувається конкуренція між лікарями, внаслідок якої в закладах медицини покращуються умови обслуговування. Негативна сторона даної реформи, як і будь-якої реформи, –  це коли настає період своєрідного хаосу: стару систему зруйнували,  а нову ще не побудували. Зараз ми знаходимся  в такому стані. Але з впевненістю скажу: гірше, ніж було у медицині, вже не буде.  Тому очікуємо на позитивні зміни найближчим часом, хоча б в умовах сервісу для пацієнтів. А реформу не можна зупиняти в жодному разі!

 

Як власник приватної клініки «Westmedical», поділіться, чи  вдається приватним медичним закладам  співіснувати з державою?

Досвід розвинених країн  показав, що держава є поганим управлінцем будь-яких об’єктів господарювання. Зверніть увагу, найкращі лікарні та університети світу є приватними.  Це дуже добре, якщо приватна сфера буде все більше розвиватися і навіть домінувати над державною. Усе тому, що власники приватних клінік самі в себе красти не будуть, а будуть розвивати свої підприємства, підвищуватимуть рівень кваліфікації лікарів і створюватимуть хороші умови пацієнтам.

В Івано-Франківську чимало приватних закладів, у чому ексклюзивність та конкурентна перевага  клініки “Westmedical” від інших?  Які послуги можна отримати тільки у вас?

Це сімейний бізнес, близько 12 років тому моя мама – лікар-гастроентеролог – заснувала медичний центр «Віта».

Після захисту кандидатської дисертації в 2014 році та закінчення моєї наукової роботи я, можна сказати, успадкував даний бізнес і почав роботу в новому форматі – “Westmedical”.  

На даний момент ми перший приватний медичний заклад Прикарпаття, який почав здійснювати судинну хірургію венаблоком, іншими словами методом «склеювання судин».  Увесь цивілізований світ уже давно перейшов на цей метод, який практично взагалі не травматичний для пацієнта.

Ще одна ексклюзивна послуга “Westmedical”  – реабілітація дітей з вадами розвитку методом мікрополяризації мозку. Раніше таких діток батьки були змушені возити  в  Чернівці, Львів чи навіть у Київ на дану процедуру. Але це досить складно і затратно, оскільки процедуру потрібно проходити курсом 10-15 днів кілька разів на рік. Одного разу до мене звернулися батьки, які зіткнулися з цією проблемою, з пропозицією впровадити даний метод в Івано-Франківську на базі нашого закладу.

Так і почали працювати в цій сфері. Медики і батьки таких діток кожного разу бачать позитивні результати. І вже з початку року  реабілітацію пройшли близько 400 дітей.

А ще ми одні з небагатьох приватних медичних закладів, які зуміли зробити операційну, зі сучасним наркозним обладнанням згідно з ліцензійними вимогами МОЗ.  Ми надаємо унікальні для приватних закладів Прикарпаття послуги дитячої урології.

Також ми одні з небагатьох надаємо послуги не тільки терапевтичної чи ортопедичної, а й хірургічної стоматології. Ми ніколи не працювали «на конвеєр». Для нас цінністю є здоров’я наших пацієнтів, ми завжди намагаємося вилікувати пацієнта, а не залікувати.

Крім медичної клініки “Westmedical», ви також є співзасновником та співвласником відомого у місті ресторану. Крім смачної кухні і затишної атмосфери, заклад відомий тим, що у меню відсутній алкоголь. Наскільки ця концепція полюбилася клієнтам? Чи  виправдала себе як хороша бізнес-модель  у ресторанній галузі?

Для мене цінністю є  моя сім’я. Ми створювали ресторан як сімейний, куди можна прийти з  дітьми, де батьки відпочивають, а діти граються під наглядом у дитячій зоні ресторану. Спочатку легкий алкоголь був у меню ресторану,  але ми побачили, що був значний контингент людей, які приходили на пиво, вино, часто не дотримувалися пристойних рамок і просто руйнували цю ідилію сімейного ресторану. Ми зрозуміли,  що таке не підходить для концепції  закладу, який позиціонує себе як сімейний, і змушені були лімітувати алкоголь.  Зараз система працює так, що немає можливості просто прийти і попити пива.  Якщо клієнти відзначають у нашому ресторані якісь свята і заздалегідь бронюють бенкет, то ми  на відповідальність дорослих дозволяємо приносити свої слабоалкогольні напої, але максимально це лімітуємо.

Запровадивши таку модель, ми спочатку  отримали багато негативних відгуків. Згодом наш контингент  вималювався, після стрімкого падіння відбувся стрімкий ріст клієнтів та зміна формату. З’явилися постійні відвідувачі, які кажуть: «Тут у вас спокійно, не напиваються, можна з дітьми прийти і спокійно посидіти, відпочити чи поспілкуватися з друзями». Мені дуже подобається, що у нас часто можна побачити таку картину, коли за одним столом сидять три, а  то і чотири покоління людей разом. Це саме те, чого ми прагнули, – зміцнювати сімейні та родинні цінності! І  це класно!  

Відкрию таємницю, але нікому не розказуйте! Ми відкриваємо ще один напрямок- власна пекарня. Це ще один бізнес, який через карантин ми не встигли запустити на повну потужність.  У планах створити окремий кондитерський бренд, який реалізовуватиметься у  власній торговій  мережі. Амбітний проєкт, до якого ми підійшли досить серйозно. І думаю, що невдовзі можна буде покуштувати наші солодощі не тільки  в нашому ресторані.

Олеже, які ваші принципи у веденні  бізнесу?

Перший і основний принцип, яким я керуюся в житті, – жити  і поступати з людьми так, як хотів би, щоб поступали  зі  мною. Тому люблю робити  речі, чи бізнес, чи інші справи, які  не лише приносять  гроші чи задоволення, а й є соціально-відповідальними і несуть певну користь суспільству.   Я би  не відкривав бізнес у торгівлі сигаретами або алкоголем, чи гральні автомати, чи навіть створення будь-якого низькоякісного продукту. Ці речі приносять шкоду для людей, зокрема і для суспільства в цілому.   

Ще один важливий принцип, яким я стараюся керуватися, – це вчасно виконувати свої зобов’язання й обіцянки. Увесь бізнес тримається на довірі, і основний показник економіки- це довіра між її учасниками. А довіра виникає тоді, коли слова не розходяться зі справами. Тому я іноді  краще собі «піду  в мінус», ніж не дотримаюся задекларованих мною зобов’язань. Люди, які ближче знають мене, підтвердять вам це.

Також дуже важливий принцип бути щирим і вдячним.  Підступом і хитрістю далеко не заїдеш. Крім того, потрібно постійно розвиватися, не можна зупинятися в саморозвитку. Важливо постійно змінюватися, бути гнучким і вчитися. 

Я стараюся дотримуватися християнських принципів і цінностей у бізнесі та в житті.

 

Як, на вашу думку, може разом  існувати  бізнес і християнство? Чи не суперечать вони одне одному?

Поєднати свої внутрішні переконання і віру зі світом, який насправді є жорстокий і конкурентний, складно, але можливо! У нас склався стереотип,  який нам вселяла радянська атеїстична пропаганда, – це те, що віруюча людина мусить бути бідною, затурканою і неосвідченою. Хоча історія нам показує багато яскравих прикладів, коли християнство і щира віра, навпаки, стали рушіями розвитку суспільства та економіки. Засади успішного бізнесу якраз і побудовані на  християнських принципах. Це найперше бути чесним, працьовитим  і дотримуватися  слова. Ці чесноти викликають високий рівень довіри в суспільстві. Ідельна модель для будь-якої справи  для християнина, зокрема у бізнесі,  це передусім створення цінності чи місії, яку він несе людям, а винагорода чи прибуток – це вже похідне. Цінність для людини має бути важливіша, ніж прибуток. До речі, у Біблії є чудовий приклад- це цар Соломон, який просив у Бога не грошей, влади  і матеріальних благ, а мудрості у веденні справ! Завдяки мудрості згодом він став найбагатшим і наймогутнішим на той час царем і хорошим управлінцем!

Ви маєте досвід ведення бізнесу у медичній та харчовій сферах. Чому вирішили вийти на ринок нерухомості Івано-Франківська і  заснувати з товаришем  будівельну компанію «Ozon development». Наскільки ця галузь  вам близька? Можливо,  маєте досвід ведення будівельних бізнес-проєктів?

У мене накопичився певний життєвий досвід, яким я хочу ділитися! Насправді я завжди був у будівництві: дякуючи батькам, з дитинства в нас завжди були ремонти, до яких і ми з братом були, як самі розумієте, залучені, потім з батьками будували будинок, згодом будували власний будинок для нас із дружиною, неодноразово будували і реставрували приміщення, створюючи умови для наших бізнес-проєктів. А ще мій батько займається будівництвом. Тому я насправді не новачок  у цьому. Також я люблю подорожувати. Відвідав з дружиною понад 25 країн світу і дуже надихався різноманітним досвідом і світоглядом. Я не можу  сидіти на одному місці. Мені такий формат – вести кілька видів бізнесу – подобається більше, ніж працювати в одному напрямку. Мені подобається створювати нову ідею і, коли я бачу,  що вона реалізовується й буде класною та корисною  для людей, то це для мене щастя.

Я зіткнувся з проблемою нормальної, не кажучи вже що хорошої, а просто мінімальної інфраструктури заміського життя в Івано-Франківську, де є можливість комфортно  прогулятися жінці з дитиною в колясці, просто пройтися чи пробігтися по тротуарі. Адже тротуарів у приміській зоні просто немає! А паркові зони, доріжки для прогулянок, а де зони загального користування? Подорожуючи в Європі та США, ви побачите зовсім інший підхід до цих речей. Я хочу запропонувати певні ідеї Івано-Франківську. Створювати, зокрема будувати, – це моє покликання в житті. Мій батько також співзасновник будівельної компанії з доброю репутацією, яка майже 20 років пропрацювала на ринку нерухомості Івано-Франківська!!!  Я мав можливість багато вчитися у батька, але розпочати свій власний будівельний бізнес дозрів тільки зараз.

Нещодавно зустрівся зі своїм давнім приятелем зі шкільних років – успішним підприємцем Любомиром Кітралем. І він мені розповів, що  має ідею займатися будівництвом. Наші ідеології співпали з перших слів! У нього була хороша ідея, яка не могла не зачепити мене! І так виник “Ozon development”.

У чому, на вашу думку, конкурентна перевага “Ozon development”?

Я вже говорив, що мій принцип – дати людем те, в чому сам маю потребу. Моя потреба- житло європейського рівня в Івано-Франківську.  Я хочу жити в апартаментах,  де  навколо  будинку чи житлового кварталу розвинена інфраструктура, де є можливість погуляти з дітьми чи вийти на пробіжку. Я їздив у різні країни   і  бачив,  якими мають бути житлові комплекси чи котеджні містечка. Але, як у нас кажуть: «Не нарікай,  а візьми збудуй сам і покажи, як має бути!» От цим я займатимуся.

Хочу коротко розповісти про наші переваги:

Інноваційність: Зараз працюємо над проєктом, який буде актуальним у майбутньому і ще щонайменше 50 років буде “в тренді”. Архітектурні, інженерні і дизайнерські рішення, опрацьовані фахівцями європейського рівня.

Енергоефективність: Це вже “фішка” Любомира! Тут він усім дасть фору, ось побачите! Увесь світ уже давно живе за принципами енергоощадливості. Україна, на жаль, лише до цього поступово приходить.

Комплексне обслуговування сервісною компанією. Ми запропонуємо клієнтам комплексні рішення: від проєктування,  будівництва до обслуговування проєктів після продажу. Бо в нас часто роблять так, щоб збудувати, продати і позбутися, а далі,  як кажуть у народі, “масти собі голову, чим хочеш”. Ми створили власну компанію, яка буде займатися комплексним  доглядом  територій, газонів, прибудинкових зон, дитячих майданчиків і басейнів.

Стиль. Естетика у мене вже також “у крові”. Дружина – дизайнер, мій двоюрідний брат — художник. Цим усе сказано! До дизайну інтер’єрів і екстер’єрів у нас особливо ретельний і прогресивний підхід. Будинки в стилі Barn house чи апартаменти Loft desing відносно нові в нашій країні напрямки. Їхній мінімалізм, аскетизм, простота форм і  екологічність матеріалів стають з кожним роком  усе більш популярними серед потенційних покупців житла. Ми стежимо за трендами у будівництві та архітектурі, пропонуємо клієнтам тільки трендові інтер’єрні та екстер’єрні  рішення.

Скрупульозне планування.  Одного разу мій друг з-за кордону замовляв будівельні матеріали в Україні. Йому сказали фразу: “Не хвилюйтеся, ми вам зробимо на совість”. Друг відповів “Не треба мені на совість робити, я не знаю, яка  у вас совість,  я хочу, щоб ви мені зробили за технологією”. Ця фраза для мене тепер як кредо. Ми будемо будувати  за технологіями, опираючись на міжнародні принципи та стандарти  у будівництві та архітектурі. Не буду говорити наперед, але вже зовсім скоро ми представимо наш перший будівельний проєкт в Івано-Франківську. І я надіюся, що зможемо приємно здивувати франківчан!